Jazda z ładunkiem jest jedną ze zdecydowanie bardziej niebezpiecznych czynności. Często w różnych gałęziach przemysłu przewożone są ładunki o bardzo dużych gabarytach, a takie muszą być odpowiednio zabezpieczone.

Zalety stosowania zawiesi wężowych

ZawiesieCzęsto jednak niestety nie myśli się o odpowiednim zabezpieczeniu ładunku, co może prowadzić do dużych strat, uszkodzeń, lub nawet zagrożenia życia zarówno pracowników, jak i osób postronnych. Jednak na plus bezpieczeństwa, wszelkie kontrole i wymogi stają się coraz to surowsze, a ich nieprzestrzeganie prowadzi do kolosalnych kar pieniężnych. Metod zabezpieczenia ładunku istnieje całe zatrzęsienie, stosowane są często naprzemiennie i ze specjalnym przeznaczeniem poszczególnych z nich. Jednak niektóre są bardziej praktyczne od innych. Chociażby takie zawiesia wężowe do przeładunku, można nimi zabezpieczyć ładunek w drodze, ale także od razu użyć ich w trakcie jego przenoszenia, co pozwala zaoszczędzić czas, energię i środki. Mocowania tego typu bardzo często używa się przy transporcie obiektów raczej lekkich, czy o średniej wadze. Wysoka elastyczność pasów wężowych sprawia, że nie są zbyt skuteczne przy transportowaniu przedmiotów bardzo ciężkich, gdyż mogą się one wprawić w ruch w czasie jazdy co może stworzyć prawdziwe zagrożenie. Jednak są one świetne do przenoszenia takich przedmiotów już przy rozładunku.

ZawiesieIch zamontowanie jest bardzo proste i szybkie, oraz nadają się one do przenoszenia ogromnej ilości przedmiotów różnego rodzaju. Dodatkowo ich poliestrowa struktura sprawia, że są one bardzo przyjazne dla przedmiotów należących do kategorii bardziej delikatnych, czy wymagających specjalnej troski. Pasy tego typu są zwykle także bardzo wytrzymałe, dlatego też gama ich zastosowania jest bardzo szeroka. Wytrzymałość oznaczana jest przez producenta napisem na nich, oraz można rozpoznać to po kolorze, które uregulowane są w odpowiednich przepisach budowlanych. Zawiesi wężowych bardzo często używa się do szybkiego przenoszenia materiałów budowlanych. Chociażby do przeładunku wszelkiego rodzaju rur, płyt, czy prętów. Takie mocowanie niezwykle łatwo zamontować wokół luźnych elementów, co pozwala na ich błyskawiczne przeniesienie. Jednak bardzo ważne jest by przestrzegać zaleceń nałożonych przez producenta.

Wytrzymałość, która wyraźnie zapisana jest na takim pasie nie powinna zostać przekroczona, powinniśmy też unikać częstej eksploatacji takiego pasa na jego maksymalnym obciążeniu. Skutkuje to w jego szybszym zużywaniu się i znaczącej utraty jego elastyczności.

Co powinna zawierać umowa na wynajem auta?<< >>Zakładanie własnej myjni

O Autorze : Justyna Nowocka