W okresie zimowym każdy kierowca ceni sobie dobre oświetlenie drogi podczas długich podróży. Dlatego wielu z nich decyduje się na wymianę żarówek na xenonowe, by osiągnąć lepszą widoczność oraz mniejsze zmęczenie oczu. Wpływa to na bezpieczeństwo nie tylko kierującego, ale również innych poruszających się pojazdów.

Żarówki do aut od Phillipsa

xenon philips żarówkiNależy jednak być dobrze zorientowanym na rynku, ponieważ większość oferowanych żarówek jest tanim zamiennikiem, który świeci zdecydowanie gorzej oraz wytrzymuje krócej niż oryginalne żarówki. Oświetlenie samochodowe jest aktualnie tak szeroką dziedziną motoryzacji, że wielu producentów posiada w swoich ofertach żarówki xenonowe. Między innymi można wśród nich wymienić firmę Philips, która uważana jest za wynalazcę lamp xenonowych i to jej żarówki montowane są oryginalnie w samochodach większości marek. Jako lider w branży oferuje uzyskanie największej efektywności światła, zwłaszcza pod zmroku. Kiedy kierowcy poszukują światła o najdłuższej wiązce to wybór pada na xenon philips – żarówka pozwalająca wcześniej zauważyć zagrożenie na drodze. Wszystko to dzięki dążeniu do otrzymania możliwie jak najbardziej naturalnego światła, niemal porównywanego do światła dziennego. Należy jednak pamiętać, że producent nie oferuje tylko jednego typu żarówek, a kilka dedykowanych do konkretnych modeli oraz zastosowanych w nich soczewek.

xenon philips żarówkiPojawiają się żarówki z zapłonnikiem bądź bez, dlatego warto przed zakupem wymontować zużyte żarówki, by mieć pewność, że nowe będą pasowały. Aby uzyskać jednolitą barwę najlepiej od razu zdecydować się na wymianę dwóch żarówek, by żarniki rozgrzewając się emitowały ten sam typ światła. Żarówki philips produkowane są ze szkła kwarcowego, dzięki czemu nawet utrzymując wysoką temperaturę wewnątrz nie trzeba się martwić o jakość światła. Zostały stworzone z myślą o wysokim napięciu i zmiennych temperaturach, dlatego producenci samochodów decydują się na wykorzystanie właśnie żarówek philips, które poprawiają efekt wizualny oraz komfort prowadzenia pojazdu. Przy wyborze nowych żarówek xenonowych do swojego samochodu warto się zastanowić, czy ma to być inwestycja na lata, czy jednak mimo wszystko chcemy zaoszczędzić.

Żarówki od Philipsa cieszą się dużym zaufaniem wśród profesjonalistów, zyskuje się więc pewność, że żarówki spełnią swoją rolę dając lepszej jakości światło podczas jazdy po zmroku. Niektórzy kierowcy decydują się na modele zakończone niebieskim szkłem, które dbają o efekt wizualny dający chłodniejszą barwę światła.

Montażownica w każdym warsztacie<< >>Wybór najlepszej kamerki cofania

O Autorze : Janek Marwiński