Każdemu właścicielowi pojazdu zależy zawsze na tym, aby jego pojazd mało palił, ale przy tym zapewniał komfortową, szybką jazdę. Uzyskanie korzyści ekonomicznych jest możliwe, jeżeli na przykład zdecydujemy się na dodatek specjalnych preparatów do paliwa płynnego, na przykład do benzyny czy oleju napędowego.

Preparaty do paliwa a dynamika silnika

preparaty do paliwaSprawdza się w czterosuwowych silnikach benzynowych, jak i silnikach diesla. Takie preparaty to zazwyczaj molekularne katalizatory spalania, dzięki którym proces spalania można szybko poprawić. Jak to działa? Preparat wywołuje zjawisko rozrywania łańcuchów węglowodorowych, a następnie prowadzi do pełniejszego utleniania. Oprócz obniżenia zużycia paliwa oraz regeneracji układu paliwowego, takie preparaty do paliwa pozwalają także na wzrost dynamiki silnika, jak i łatwiejszy rozruch zimnego silnika. Dodatkowo istnieje zaleta ekologiczna – następuje redukcja ilości oraz wielkości cząsteczek stałych w spalinach. Wydobywa się mniej dymu, a spaliny są równocześnie mniej toksyczne. Jak widać, takie preparaty mają wiele zalet. Pozwalają na dokładne oczyszczenie całego układu paliwowego z zanieczyszczeń w postaci złogów nalotów oraz nagarów. Takie zanieczyszczenia są naturalnym wynikiem eksploatacji pojazdu, zwłaszcza gdy stosujemy paliwa gorszej jakości.

preparaty do paliwaOsoby, które po raz pierwszy stosują taki molekularny katalizator paliw silnikowych, mogą się nieco zdziwić, gdy po wprowadzeniu preparatu i przejechaniu kilku pierwszych kilometrów nastąpi efekt uwolnienia wtryskiwaczy. Paliwo zostaje wzbogacone o czynnik smarujący, dzięki czemu nie dopuści do powstawania zatarć w mechanizmach układu zasilania. Producenci tego typu preparatów potrafią wymieniać po przecinku szereg korzyści wynikających ze stosowania ich produktów. Oprócz wspomnianych wcześniej zalet, wymienić można również odblokowanie pierścieni tłokowych, jak i redukcję temperatury spalin. Podstawową i najważniejszą zaletą jest wzrost mocy silnika. W jaki sposób stosować te preparaty? Wystarczy przed samym tankowaniem wprowadzić preparat do otworu wlewowego paliwa, a dopiero potem rozpocząć tankowanie, pamiętając o tym, aby preparat opuścił ścianki wlewu i rozprowadzony został po całym baku. Sam jeden produkt to raptem 5 ml.

Regeneratora można użyć ponownie po przejechaniu 5 tysięcy kilometrów. Według badań, są to produkty całkowicie bezpieczne, zgodne z normami polskimi oraz europejskimi. Nie zapychają filtrów paliwa i nie wiążą się z żadnymi skutkami ubocznymi. Wszystko wskazuje na to, że warto korzystać z tego typu preparatów.

Wypożyczalnia samochodów osobowych<< >>Profesjonalne stacje kontroli pojazdów

O Autorze : Janek Marwiński