Zakładanie własnej myjni

O ręcznym myciu karoserii pojazdu za pomocą gąbki już chyba nikt nie pamięta. Teraz prym wiodą myjnie bezdotykowe – podczas korzystania z nich nie musimy nawet wychodzić z samochodu. To automatyczne roboty zrobią za nas całą robotę.

Wyposażenie stanowisk na myjni

Myjnia bezdotykowaTaka myjnia oparta jest na stanowiskach wyposażonych w pulpity sterownicze oraz kasety pieniędzy – po uiszczeniu opłaty oraz po wyborze programu mycia, robot przystępuje do działania. Najczęściej możemy spotkać trzy rodzaje systemów, są to pulpity narożne, wiszące oraz stojące. Działają one identycznie, różnią się natomiast jedynie miejscem montażu. W przypadku pierwszych z wymienionych, można się domyśleć, że są montowane w profilu narożnym zabudowy. Pozostałe – na słupie wiaty lub są mocowane do płyty myjni. Choć wydaje się to detalem, dla właścicieli myjni ma to znaczenie ze względu na rozmieszczenie okablowania, jak i dlatego, że musimy zapewnić sobie sprawny transport monet z urządzenia. Warto tutaj także zainstalować system transportu monet, który będzie przekazywał zebrane opłaty z urządzenia do wnętrza kontenera technicznego. To sprawi, że pieniądze nie będą zalegać w pulpicie, a więc w przypadku włamania nie poniesiemy znaczących strat. Osoby stojące przed budową własnej myjni, najczęściej decydują się na myjnie dwu- lub czterostanowiskowe.

Myjnia bezdotykowaLiczba stanowisk zależy najczęściej od lokalizacji firmy. Myjnia bezdotykowa, która znajdzie się w miejscu, gdzie w pobliżu nie ma jeszcze konkurencji, z pewnością będzie mogła liczyć na spore zyski – dlatego tutaj lepiej sprawdzą się cztery stanowiska. W przypadku, gdy nie jesteśmy pewni, czy będziemy mieli wystarczającą liczbę klientów, która pozwoli nam na dobry zysk, postawmy myjnię złożoną z dwóch stanowisk – jeżeli będzie to myjnia modułowa, to spokojnie po pewnym czasie, kiedy biznes się rozkręci, będziemy mogli dostawić dodatkowe stanowiska. Jest to najlepsze rozwiązanie, mało ryzykowne. Pamiętajmy, że każde stanowisko musi być odpowiednio wyposażone, a to są dla nas, jako właścicieli, zawsze dodatkowe koszty. Oprócz systemów myjących oraz instalacji technologicznych i kanalizacyjnych, nie może zabraknąć na przykład instalacji oświetleniowej. Każde stanowisko powinno być dobrze oświetlone, aby zapewnić klientom korzystanie z usług nawet późnym wieczorem.

Najlepiej sprawdzi się energooszczędne oświetlenie LED – oprawy możemy zamontować w takich miejscach, aby dobrze oświetlić samochód z każdej strony. Pamiętajmy też o oświetleniu pulpitu sterowniczego, aby umożliwić klientom bezproblemową opłatę za usługę oraz wybranie programu.

Zastosowanie zawiesi wężowych w przeładunku<< >>Dobry mechanik w Rzeszowie - czy takiego znajdziemy?

O Autorze : Justyna Nowocka