Myjnia to często odwiedzane przez kierowców miejsce. Usługi tam oferowane to najlepszy sposób na zachowanie czystości samochodu. Bez względu na to czy wybierzemy myjnie ręczne, bezdotykowe czy automatyczne to nasz samochód będzie lśnił czystością.

Wyposażenie myjni i programy myjące

wyposażenie myjniCzęsto jednak zwykłe mycie nie wystarczy, żeby doprowadzić auto do stanu jak z salonu. Mycie wielkimi szczotkami w myjni tunelowej, czy też silnym strumieniem wody pod ciśnieniem na myjni bezdotykowej jest dobre, ale nie zawsze. Wyposażenie myjni powinno być tak dobrane, by samodzielnie lub z pomocą specjalistów dało się wykonać także inne, poboczne usługi. Z pewnością coraz popularniejsze staje się polerowanie reflektorów. Dzięki nim nie tylko będą one idealnie doczyszczone, ale też dzięki temu nasza jazda będzie bezpieczniejsza. Zabrudzony reflektor będzie przepuszczał mniej światła, zatem mniej oświetlał nam drogę. To szczególnie niebezpieczne podczas jazdy nocą. Polerowanie reflektorów zapobiega tym problemom, a sama czynność nie jest problematyczna. Polerować można również felgi. Zazwyczaj ma to cel jedynie estetyczny, ponieważ zawsze się one brudzą nie tylko od opon, ale także od układu hamulcowego, w końcu klocki się ścierają i powstaje pył. Podczas mycia felg możemy zadbać także o ich zabezpieczenie przed korozją.

wyposażenie myjniJako część narażona na styczność z wodą, błotem, solą drogową powinna być szczególnie zadbana. Nawet mocne felgi stalowe mogą z czasem tracić na atrakcyjności, kiedy wda się w nie rdza. Popularny staje się także auto detailing samochodów. Jest to specjalistyczne i najdokładniejsze czyszczenie auta. Wszystko z zewnątrz i od wewnątrz jest doskonale doprowadzone do porządku. Czyszczenie jest tak dokładne, że w żadnej szparze nie ma prawa znaleźć się brud. Po takim zabiegu samochód wygląda często nawet lepiej niż z salonu. Nie jest to jednak tania usługa. Kiedy za mycie na myjni bezdotykowej zapłacimy kilkanaście złotych, to za auto detailing zaczynają się od kilkuset złotych wzwyż. Usługą specjalną na myjni może być pranie tapicerki. Zazwyczaj można ją tylko odkurzyć, co nie daje rewelacyjnych efektów. Pranie jest bardziej zaawansowane i pozwala pozbyć się wszelkich zabrudzeń. Warto zaznaczyć, że myte są nie tylko fotele, ale również materiałowa podłoga i wnętrze bagażnika.

Dzięki temu całość samochodu jest czysta i zadbana. Warto jest czasem skorzystać z usług specjalnych na myjni. Nasze auto będzie wtedy wyglądało pięknie, lampy będą jaśniej świeciły, a felgi będą zabezpieczone przed korodowaniem.

Gdy sklep oferuje części używane do citroena...<< >>Wynajęcie samochodu dostawczego jest ciekawą alternatywą

O Autorze : Janek Marwiński