Wyposażenie samochodu w dodatkowe systemy poprawiające komfort jazdy jest teraz na porządku dziennym. Każdy kierowca może udać się do sklepu stacjonarnego bądź skorzystać ze sklepów internetowych i wybrać dokładnie to, czego potrzebuje.

Kamera na bluetooth

kamery cofania	Musi jednak pamiętać, aby dokładnie sprawdzać specyfikację, do jakiej marki dane urządzenie jest dedykowane i czy będzie pasowało akurat do jego. Wśród nich warto wyróżnić kamerki cofania, które cieszą się dużą popularnością – zwłaszcza te montowane w lusterku wstecznym. Jak jednak wybrać najlepszy model, który precyzyjnie pokaże nam obraz w czasie rzeczywistym? Jest to dość sporym wyzwaniem, aby wybrać model kamerki, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Największą precyzją charakteryzują się kamery przewodowe, wymagają one jednak specjalnego montażu pod okiem elektryka. Wiąże się to z kolejnymi kosztami, które mogą znacznie przedrożyć inwestycje. Warto te pieniądze dołożyć do zakupu i rozejrzeć się na urządzeniem bezprzewodowym. Profesjonalna kamera cofania na bluetooth albo wifi również jest w stanie przekazywać obraz bardzo dobrej jakości. Kamerę najczęściej umieszcza się w tablicy rejestracyjnej, natomiast obraz może być wyświetlany na wiele sposób: w lusterku wstecznym, na ekranie przymocowanym do deski rozdzielczej, bądź szyby. Wszystko tak naprawdę zależy od upodobań i przyzwyczajeń kierowcy.

kamery cofania	To jemu ta kamerka ma pomóc podczas wykonywania wielu manewrów. Podczas zakupu warto również zwrócić uwagę na specyfikację ekranu i jego możliwości. Są dostępne modele, które pokazują obraz 180, 250, a nawet 360 stopni. Wystarczy wyposażyć pojazd w kamerki z każdej strony, co ułatwi nie tylko cofanie, ale również parkowanie w ciasnych miejscach. Dodatkowym atutem będzie oświetlenie i odczytywanie na ekranie w trybie nocnym, dzięki czemu bez względu na porę dnia będzie można bezpiecznie wyjechać z parkingu lub zawrócić. W końcu takie systemy mają znacznie zwiększać komfort poruszania się głównie dużymi samochodami, które aktualnie mają dołączane takie systemy już w fabryce. Przy wyborze kamerki cofania największe znaczenie ma przesył obrazu oraz jego jakość. Każdy kierowca chce uzyskać jak najbardziej precyzyjne pomiary, które pomogą mu opuścić miejsce parkingowe.

Dlatego dużym atutem będzie też ekran LCD o dobrej i dużej rozdzielczości, i jest to znacznie częściej wybierane rozwiązanie, niż montaż ekranu w lusterku. Dopiero później można wziąć pod uwagę również sposób podłączania urządzeń, jakość ich wykonania oraz nietypowy wygląd, który podkreśli wygląd wnętrza.

Żarówki xenon od Philipsa<< >>Samodzielne sprowadzanie samochodów z zagranicy

O Autorze : Janek Marwiński