Czasami, kiedy mamy aktualnie do dyspozycji dużo wolnego czasu, zajmujemy się pielęgnacją naszego auta. Jest to przydatne w momencie, kiedy planujemy ważne wydarzenia typu wesela, urodziny i inne uroczystości, na które udajemy się autem.

Wosk który odnowi auto

wosk fusso 99Niestety, z biegiem lat auto traci połysk i lakier ulega ścieraniu ze względu na wpływ czynników zewnętrznych i długotrwałą ekspozycję na słońcu lub deszczu. Powłoki zaczynają tracić swoją wytrzymałość i płowieją. Poza tym większość producentów aut zakłada, że auto powinno być użytkowane do 10 lat, dlatego też nie używa się podczas tworzenia lakierów najwyższej jakości. Jednak co zrobić w wypadku, gdy nie chcemy sprzedawać starszego auta, a marzymy o tym, aby wyglądało jak nowe? Możemy zdecydować się na przykład na samochodowy wosk Fusso 99, który pomoże odnowić nasze auto. W jaki sposób działa taki produkt? Przede wszystkim pełni funkcję pielęgnacyjną i chroni karoserię. Cechują się wysoką odpornością na promieniowanie ultrafioletowe, dzięki czemu odbijają promienie od powierzchni lakieru. Poza tym łatwiej jest umyć auto, na którym zaaplikowano wosk. Woda łatwiej się spłukuje, nie pozostawiając smug. Wyróżniamy 4 rodzaje wosków.

wosk fusso 99Pierwszy z nich to woski w sprayu, których aplikacja jest niezwykle szybka. Oprócz nich są woski w mleczku, w formie płynu, których rozprowadzanie również nie jest długotrwałe. Kolejnym rodzajem są woski syntetyczne, z technologią polimerową, wiążącą się z lakierem. Następnie wyróżniamy twarde, do których należy właśnie Fusso 99. Mogą być to woski naturalne i syntetyczne. Woskiem, który łączy w sobie właściwości syntetycznych i naturalnych, jest hybrydowy. Pozwalają na uzyskanie głębi koloru. Niektórzy decydują się wyłącznie na naturalne, pozyskiwane z liści palm brazylijskich oraz pszczelego wosku. Pozwalają na uzyskanie maksymalnego połysku oraz bardzo długo utrzymują się na powierzchni lakieru. Mogą wytrzymać nawet rok, co pozwoli zaoszczędzić nam czas przeznaczany na wizyty w salonach SPA dla samochodów lub na myjni. Woskowanie powinno przebiegać według instrukcji producenta, krok po kroku, bez pominięcia żadnego z nich. Wosk nakładamy zawsze na oczyszczoną z kurzu i brudu powierzchnię, żeby łatwiej przywierał do lakieru. Do aplikacji używamy gąbki oraz ściereczki z mikrofibry.

Mimo że woskowanie jest niezwykle wytrzymałe, możemy około raz w miesiącu użyć jakiegoś środka pielęgnacyjnego profilaktycznie, żeby przedłużyć trwałość wosku i zapewnić intensywniejszą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

Praktyczne systemy parkingowe<< >>Jak funkcjonuje wypożyczalnia samochodów?

O Autorze : Janek Marwiński