Transport morski, to nic innego jak transport drogą wodną — przez morza i oceny, z jednego portu do drugiego. To jeden z najpopularniejszych środków transportu. Niezwykle szeroki zasięg tego transportu pozwala dotrzeć statkom do większości państw i wysepek. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że tak wiele osób wybiera ten sposób dostarczania paczek.

Na czym polega ta usługa?

transport morskiTransport morski to usługa polegająca na zapakowaniu towaru do kontenera w miejscu nadania i dostarczeniu go do odbiorcy bez wyładowywania. Kontener jest zabezpieczony i zaplombowany, więc nie ma możliwości, by ktoś grzebał w czyichś rzeczach. Oczywiście kontenery są sprawdzane po względem substancji, które nie powinny się tam znajdywać, czyli np. narkotyków i podobnych tego typu rzeczy. Decydując się na sprawny transport morski z chin, musimy zadecydować czy chcemy załadować nasze towary do osobnego kontenera transportowego, czy wolimy, aby paczka trafiła do tego samego kontenera co inne mniejsze ładunki, czyli tzw. drobnica. Wszystko zależy od tego jaką ilość paczek, palet chcemy, aby nam dostarczono. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, bezpośredni transport kosztuje znacznie więcej niż w przypadku zakwalifikowanej drobnicy. Wybierając ten rodzaj transportu, możemy mieć pewność, że towar nie zginie, ani nie ulegnie zniszczeniu podczas rozładunku jak i załadunku. Co więcej, nikt nie będzie miał z nim bezpośredniego kontaktu, dzięki czemu w ten sposób osoby, które zamawiają towar, mogą być spokojne i mogą cieszyć się poczuciem prywatności.

transport paczekSpora liczba towarów z Chin, właśnie tą drogą morską przybywa do Polski. Są to wszystkiego rodzaju rzeczy, ubrania, zabawki, napoje, artykuły spożywcze. Ze sprawnego transportu morskiego chętnie korzystają małe i duże firmy. Transport wodny należy wybrać w każdej sytuacji, jeżeli nie spieszymy się z jego dostawą. W innym przypadku szybszy będzie transport powietrzny, czyli samolotowy. Transport morski stanowi najlepszy wybór także dla tych, którzy muszą przetransportować na dużą odległość ładunek w sporej ilości, bądź taki, którego gabaryty uniemożliwiłyby jakikolwiek inny środek transportu. Wybierając ten rodzaj transportu klienci są zazwyczaj zadowoleni.

Przeważająca część międzynarodowego transportu handlowego odbywa się dziś przy pomocy niezliczonej ilości statków. Skorzystać mogą z niego nie tylko najpopularniejsi producenci znanych marek, ale również mniejsze korporacje, sklepy itp. To, jaki wybierzemy rodzaj transportu, zależy tylko i wyłącznie od nas. Jest jeszcze transport lądowy i powietrzny, gdzie również są spore możliwości na załadunek naszych towarów.

Niedrogie przewozy pasażerskie a planowanie wycieczki<< >>Jak dostać się do Holandii?

O Autorze : Mariusz Pętlecki