Ostatnimi czasy bardzo popularne stało się sprowadzanie samochodów luksusowych z krajów zachodnich. Wynika to z faktu, że te same marki wypuszczają zupełnie inaczej wyposażone modele na każdy rynek, przez co importowanie pojazdów już nikogo nie dziwi.

Sprowadzanie aut jest opłacalne

sprowadzanie aut z usa	Wiele osób decyduje się na korzystanie usług z profesjonalnych pośredników, którzy w ich imieniu dokonują zakupu konkretnego auta i organizują cały transport do kraju. Można jednak samodzielnie zając się całym procesem, wybierając się na wycieczkę do Stanów, gdzie najczęściej pojawiają się nietypowe egzemplarze oraz zabytkowe samochody. Mogłoby się wydawać, że samodzielna organizacja wyjazdu zagranicę, a tym bardziej transport pojazdu może być kosztowny i zdecydowanie nieopłacalny. Jest to jednak niezgodne z prawdą, ponieważ nawet kupując bilet lotniczy, opłacając cło i transport samochodu, często wychodzi to znacznie taniej niż zakup pojazdu w naszym kraju. Sprowadzanie aut z USA do Polski to bardzo opłacalny interes, jednak tylko luksusowych bądź zabytkowych marek.

sprowadzanie aut z usa	Samochody średniej klasy są w mniej więcej tych samych cenach, więc w zależności od kursu można nawet przepłacić. Trzeba być zorientowanym w tym, jak wyglądają dokumenty w Stanach, by podczas wybierania pojazdu nie mieć wątpliwości co do jego legalnego pochodzenia oraz możliwości rejestracji w kraju. Warto wybrać się z kimś, kto również mógłby ocenić stan techniczny samochodu czy ewentualne uszkodzenia, które zostały wykonane podczas wypadku. Kiedy sprowadzamy samochód powypadkowy, koniecznie musimy sprawdzić, czy nie został zakwalifikowany jako złom i nie może przejść badania technicznego. Istotne jest również wyczucie chwili, kiedy kurs dolara będzie mniejszy, co pomoże zaoszczędzić większą ilość pieniędzy i przeznaczyć ją na opłacenie cła oraz podatku. Najpierw trzeba jednak dokładnie wszystko sprawdzić, zanim zorganizuje się kontener i bezpieczny transport do któregoś z portów w Polsce, czy Niemczech. Poza tym, gdy pojazd jest uszkodzony, niezbędna również będzie laweta, która dostarczy go bezpośrednio pod dom kupującego we właściwym terminie. Przy aktualnych cenach lotów oraz kursie walutowym dolara bardzo opłaca się importowanie samochodów ze Stanów.

Zwłaszcza tych zabytkowych, których nie można już spotkać w Europie, ponieważ w przypadku późniejszej sprzedaży nie będzie najmniejszego problemu ze znalezieniem zainteresowanych. Po uiszczeniu wszystkich opłat i doprowadzeniu pojazdu do perfekcyjnego stanu można dobrze zarobić, co zachęca wiele osób do zakupu samochodu za granicą.

Wybór najlepszej kamerki cofania<< >>Najpopularniejszy fotelik samochodowy Recaro

O Autorze : Janek Marwiński