Skórzana kierownica w wielu autach dodaje szyku i jest przyjemniejsza w dotyku. Jednak z czasem ulega ona zużyciu i wymaga ponownego obszycia. Trzeba jednak pamiętać, że kierownica to nie wszystko, co można poprawić. Jeśli jest zniszczona, warto przyjrzeć się także stanowi tapicerki na fotelach czy też poszyciu gałki zmiany biegów. Praktyka pokazuje, że najlepszy efekt jest wtedy, gdy zrobi to fachowiec.

Dlaczego warto oddać kierownicę do obicia profesjonaliście?

tapicerka samochodowaKierownica pozwala na manewrowanie pojazdem oraz prawidłowe reagowanie podczas wielu zagrożeń na drodze, ale nie tylko. Wielu użytkowników decydując się na obszycie kierownicy, robi to ze względów estetycznych. Warto również poza nimi myśleć o względach również bezpieczeństwa. W niektórych bowiem przypadkach naszycie antypoślizgowego materiału zapobiegnie poślizgowi dłoni na kierownicy. Nasze dłonie podczas jazdy stale są tam położone, w razie wystąpienia stresu czy upału lub wypadku — urządzenia powleczone sztucznym materiałem są narażone na pot. To normalne zjawiskowo, niekorzystne oczywiście dla kierownicy. Wytarta kierowca zbiera dużo bakterii i jest nieprzyjemna w dotyku. Obszycie na kierownicę sprawia, że staje się ona miękka i dobrze układa się w dłoniach. Jest w dodatku czysta i wygląda estetycznie. Podczas jazdy samochodem wygodna kierownica to postawa. Jaki materiał jest najlepszy do obszycia kierownicy? Oczywiście skóra. To tworzywo dystansuje inne materiały dostępne na rynku.

nowa tapicerka w aucieSkóra to materiał, który: jest delikatny w dotyku, oddycha i wchłania pot oraz stabilizuje dłonie podczas trzymania kierownicy. Skóra fabryczna nie jest tanim materiałem, dlatego przedsięwzięcie to może trochę kosztować. Cena obszywania kierownicy zaczyna się od 350 złotych, a może dojść nawet do 1500 złotych. W sklepach motoryzacyjnych można kupić zestawy do samodzielnego obszycia kierownicy, ale nie jest to prostą sprawą. Warto wybrać profesjonalne tapicerstwo samochodowe — firmę, która specjalizuje się w tego typu naprawach i renowacji. Podczas pierwszej wizyty poprosić o wycenę. Cena może różnić się od wielu czynników takich jak: to czy kierownica jest duża, czy mała, czym jest obita i czym ma być obita, a także czy jest ona sportowa, czy zwykła. Zaletą obszycia u firmy jest również to, że zrobią to szybko — wystarczy jeden dzień, by obić kierownicę i oddać do klienta.

Podsumowując, obszywanie kierownicy to nie tylko zwiększenie prestiżu, komfortu i radości z jazdy. To także podążanie z duchem czasu — aktualnie prawie każdy koncern samochodowy rezygnuje z typowych tapicerek na rzecz skóry. Zadbanie o wszystkie elementy w samochodzie takie jak kierownica, gałka biegu, fotele samochodowe spowoduje, że jazda nim będzie przyjemnością, a wartość auta znacznie się zwiększy przy ewentualnej sprzedaży.

Dobra myjnia samochodowa - czym się wyróżnia?<< >>Co warto wiedzieć o wynajmie auta?

O Autorze : Mariusz Pętlecki