Nawet ten właściciel auta, który pojazd posiada dopiero niedługi czas, z pewnością już zauważył, jak szybko samochód brudzi się na skutek codziennej eksploatacji. Nie chodzi tu jedynie o brudną karoserię, która przecież narażona jest na zanieczyszczenia środowiskowe, ale także o wnętrze samochodu.

Kosmetyki samochodowe a tapicerka

profesjonalne kosmetyki samochodowe Chcąc nie chcąc, po jakimś czasie na pokrowcach siedzeń pojawiają się brzydkie plamy, to zebrany brud (nie to, żebyśmy celowo brudzili w samochodzie – ale może to być piasek, odciski palców i tak dalej). W efekcie wnętrze pojazdu przestaje wyglądać dobrze. Jeśli do tego mamy małe dzieci, to z pewnością tył auta woła o pomstę do nieba. Dlatego tak ważna jest regularna pielęgnacja auta, a jej przeprowadzenie umożliwiają profesjonalne kosmetyki samochodowe do wnętrza. Oferta producentów w tym zakresie jest naprawdę szeroka, znajdziemy wśród niej wiele różnego rodzaju produktów. Weźmy chociażby jeden alkaliczny środek, który posiada właściwości zarówno czyszczące, jak i odtłuszczające. Ze względu na swój dobry, ale i bezpieczny skład, może być on stosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, dlatego – jakby nie patrzeć – kupując go, zyskujemy dwie pieczenie na jednym ogniu. Za jego pomocą skutecznie pozbędziemy się błota, smarów czy olejów z karoserii pojazdu, ale równocześnie zapachu nikotyny, plam po napojach czy po prostu brudu z wnętrza samochodu.

profesjonalne kosmetyki samochodowe Dlaczego produkt ten ma takie dwustronne zastosowanie? Po prostu nie zawiera jakichkolwiek rozpuszczalników, fosforanów oraz silikatów, dlatego jest całkowicie bezpieczny dla każdego rodzaju materiału, zarówno dla aluminium, elementów gumowych, jak i dla tapicerki. Produkt tego typu dostępny jest w wersji silnie skoncentrowanej, dlatego przed użyciem należy rozcieńczać go z wodą w odpowiednich, podanych przez producenta, proporcjach. Nie musimy martwić się także zapachem, ponieważ obecnie wielu producentów oferuje bezzapachowe środki czyszczące, wiedząc, że intensywne zapachy były nielubiane przez wiele osób korzystających z produktów. Rezygnacja z tego jest dobrym pomysłem i sprawdza się znakomicie, co poświadcza zwiększona sprzedaż takich środków w porównaniu z tymi zapachowymi. A cena? Cóż, tutaj bywa różnie.

Z pewnością znajdziemy bezpieczne produkty bez rozpuszczalników i fosforanów, a do tego bez zapachu, w niskiej cenie, jednak najczęściej są one nieco droższe od tych ze złym składem. Mimo tego warto zainwestować, ponieważ równocześnie potrafią być naprawdę o wiele bardziej wydajne, co jest ich zdecydowaną zaletą.

Wynajem pojazdu citroen jumper<< >>Linki zmiany biegów do autobusów i autokarów

O Autorze : Janek Marwiński