Dbanie o czystość auta jest bardzo ważne dla każdego właściciela. Chce on bowiem zawsze, aby jego samochód prezentował się naprawdę dobrze. To jego oczko w głowie i źródło dumy, coś, czym może pochwalić się przed sąsiadami.

Dostępne środki do pielęgnacji pojazdu

pasta polerska do samochoduDlatego, aby auto było odpowiednio czyste, warto stosować jedynie sprawdzone, wysokiej jakości, profesjonalne kosmetyki samochodowe, które są nie tylko skuteczne, ale także wydajne. Przed zakupem środków, zastanówmy się, co będzie nam potrzebne – a więc jakie części pojazdu zamierzamy czyścić. Oczywiście będzie to karoseria oraz inne zewnętrzne części pojazdu, na przykład obudowa lusterek, zderzaki, felgi, a także szyby oraz lampy. Konieczne będą także kosmetyki do wyczyszczenia wnętrza auta, w tym do tapicerki. Zacznijmy od zewnętrznego wyglądu auta. Tutaj głównie chodzi nam o to, aby lakier był błyszczący i całkowicie czysty. Warto tutaj stosować profesjonalne preparaty, które nie tylko chronią przed zabrudzeniami i uszkodzeniami, ale także tworzą specjalną warstwę hydrofobową, która sprawia, że cząsteczki wody odbijają się od powłoki. Nie ma więc możliwości, aby na skutek deszczu na karoserii pozostawały smugi.

pasta polerska do samochoduWybór produktów jest naprawdę szeroki, znajdziemy coś na każdej półce cenowej, tanie preparaty także mogą być skuteczne, jednak wiele osób woli postawić na produkty pochodzące od renomowanego producenta, choć trzeba za nie trochę dopłacić. Zyskujemy jednak wtedy pewność, że będą nie tylko skuteczne, ale też starczą na długi czas. Z pewnością posiadają jedynie substancje czynne, nie zaś niepotrzebne wypełniacze, które mogłyby się znaleźć w tanich środkach i które osłabiają działanie takiego preparatu. Warto więc dobrze zastanowić się przy wyborze środków, aby nie przepłacić, ale też aby nie okazało się, że produkt nie przynosi oczekiwanego efektu i musimy kupić kolejny, lepszy. Oprócz kosmetyków do czyszczenia karoserii, konieczne będą także środki do mycia szyb. Najlepiej też te, które posiadają właściwości chroniące przed zaparowaniem szyby. One zapewnią komfort jazdy i bardzo dobrą widoczność. Jeśli chodzi zaś o wnętrze auta, tutaj będziemy potrzebować szereg kosmetyków. W środku pojazdu mamy bowiem elementy wykonane z różnych materiałów, na przykład kierownicę ze skóry, dywaniki z tworzyw sztucznych, jest też tapicerka, która wymaga specjalnych środków.

Preparatów będzie więc o wiele więcej, a wszystkie są przydatne. To szampony, emulsje, spraye przeznaczone do danego materiału, które pozwalają na szybkie i skuteczne usunięcie zanieczyszczeń.

Wytrzymałe dywaniki do samochodu<< >>Dokładne przeprowadzenie auto detailingu

O Autorze : Justyna Nowocka