Konieczność przeprowadzki, wakacyjny wyjazd z całą rodziną, odstawienie auta do naprawy, czy chęć zrobienia wrażenia na ważnym kliencie to tylko niektóre powody dla których kierowcy chcą skorzystać z usług wypożyczalni samochodów. Kiedy auto jest niesprawne np. po wypadku a naprawa się przedłuża to każdy chce dostać samochód zastępczy, by móc komfortowo nadal podróżować.

Korzystny wynajem aut

wynajem aut Także osoby, które na co dzień nie jeżdżą autem mogą go czasem potrzebować np. na letni wyjazd z rodziną, bo do miejscowości turystycznej nie da się dojechać pociągiem czy autobusem. Większość kierowców ma takzę mniejsze auta, miejskie czy sedan, które na przykład przy przeprowadzce średnio się sprawdzają. Mebli się nimi nie przewiezie, są też mało ,,obstawne”. Dlatego też wynajmowane są duże auta dostawcze – samodzielna przeprowadzka jest tańsza niż ta z pomocą firmy. Od czego zależy cena wynajmu samochodów? Czynniki są bardzo złożone. Na przykład możemy liczyć na niedrogi wynajem aut w Toruniu, jednak wynajem aut w Warszawie już tak tani nie będzie. W stolicy zawsze wszystko jest droższe, a w mniejszych miejscowościach można liczyć na korzystniejsze ceny. Właściciel wypożyczalni powinien wiedzieć jakie są średnie zarobki w mieście i na jakie modele aut może mieć chętnych, ta by mógł prowadzić swój biznes z powodzeniem.

wynajem aut Cena zależy w dużej mierze od wybranego auta. Zwykle im mniejszy samochód tym mniejsza opłata. Malutkie autko miejskie, trzydrzwiowe wypożyczy się za kilkadziesiąt złotych za dobę, podczas kiedy wynajem auta dostawczego to koszt nawet dwustu złotych. Im bardziej luksusowe auto tym ceny też będą wyższe. Auta starego typu, bez udogodnień będą tanie, ale szybkie sportowe auta czy limuzyny mogą kosztować nawet tysiąc złotych za jedną dobę. Na taki luksus może sobie pozwolić niewielu. Cena zależna jest też od tego na jak długo wynajmowane jest auto. Najdrożej wypada wynajem na jeden dzień. Pracownicy wypożyczalni i tak muszą po odbiorze sprawdzić auto, umyć go i zobaczyć czy nie trzeba dolać płynów, tak samo jakby samochód został zwrócony po tygodniu. Przy wynajmie na przykład na tydzień cena może się obniżyć nawet o 1/3. Wypożyczalnie często wprowadzają też usługi dodatkowe, osobno płatne.

Na przykład można wynająć auto z GPS, fotelikiem dziecięcym, czy z opcją podstawienia go pod dom. Takie warianty są atrakcyjne dla kierowców, jednak trzeba się liczyć z dodatkowym kosztem około kilkudziesięciu złotych. Grunt to jednak wynająć takie auto, które będzie spełniało nasze oczekiwania.

Jak zadbać o wtryskiwacze?<< >>Stacja diagnostyczna – przydatne informacje

O Autorze : Janek Marwiński