Coraz więcej osób decyduje się na zmianę miejsca zamieszkania na mniejsze lub większe miasto. Z racji odległości korzystniejszym rozwiązaniem okazuje się wynajem firmy transportowej. Ceny takich usług mogą być różne, na co wpływ ma wiele czynników.

Przeprowadzki i odległość w kilometrach

przeprowadzkiJednym z takich jest oczywiście odległość między jednym, a drugim punktem. Im dalej tym więcej będziemy musieli zapłacić albowiem np. firmy oferujące sprawdzone przeprowadzki do Gdańska swoją stawkę naliczają za ilość przejechanych kilometrów. Poza tym na wysokość kosztów przeprowadzki z firmą wpływa również ilość pracowników. Zwykle firmy transportowe oferują kierowcę plus jednego pracownika do pomocy przy załadunku mebli. Oczywiście im więcej pracowników tym więcej będziemy musieli zapłacić. Istnieje możliwość wynajmu samego samochodu z kierowcą, w takim wypadku pracownik firmy transportowej nie pomoże nam nosić kartonów oraz mebli, ale z pewnością zapłacimy mniej za pomoc w przeprowadzce. Przyglądając się ofertom firm z Trójmiasta zajmujących się przeprowadzkami zauważyć można, że również ceny zależne są od rodzaju transportu.

przeprowadzkiDo dyspozycji klientów są tzw. taxi bagażowe czyli samochody dostawcze do 3,5 tony bądź tradycyjne samochody ciężarowe służące do przewozu wielkogabarytowych ładunków typu meble, sprzęt AGD itp. Im większe auto tym drożej wyniesie nas usługa. Poza odległością, ilością pracowników i samochodem, firmy świadczące usługi z zakresu przeprowadzek patrzą również na przewożony ładunek. Jeśli posiadamy przedmioty o masie większej niż 100 kg, konieczne jest zgłoszenie tego podczas składania zamówienia, albowiem pracownicy mogą odmówić zapakowania takiego ładunku do samochodu. Oczywiście konieczne jest uiszczenie dodatkowej opłaty za niestandardowy transport. W razie konieczności firmy dostarczają również materiałów niezbędnych podczas przeprowadzki jak np. kartony, taśmy, materiały zabezpieczające jak pianka, styropian oraz folię stretch, za które należy również zapłacić. Niekiedy zdarza się tak, że firmy wyliczają cenę usług po zakończeniu procesu przeprowadzki, uwzględniając czas pracowników. Warto w takim wypadku zatroszczyć się by załadunek przebiegł szybko i sprawnie, na przykład poprzez wcześniejsze zapakowanie wszystkich rzeczy i zniesienie ich na dół przed przyjazdem ciężarówki transportowej.

Przed ustaleniem konkretnego dnia i daty przeprowadzki z firmą warto dowiedzieć się od czego zależą ich ceny i co bierze się pod uwagę podczas kosztorysu. Istnieje bowiem możliwość, że niektóre odpłatne usługi jak np. załadunek wcale nie są nam potrzebne bowiem dysponujemy własnymi osobami do zapakowania rzeczy na samochód.

Kurs na prawo jazdy – kategorie<< >>Przeprowadzki do Anglii – czy da się je szybko załatwić?

O Autorze : Janek Marwiński