Każdy rodzic stoi przed wyborem dla swojego dziecka odpowiedniego fotelika samochodowego. Wybór jest niełatwy, bowiem na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów fotelików, zróżnicowanych nie tylko pod względem wymiarów i kolorów, ale przede wszystkim bezpieczeństwem i komfortem podróżowania w nich.

Foteliki dla małych dzieci

fotelik samochodowy recaroRecaro jest najlepiej rozpoznawalną firmą w branży fotelików dla dzieci, mogącą poszczycić się ogromnym doświadczeniem, bezpieczeństwem stosowanych technologii i szacunkiem wśród rodziców. Najpopularniejszym modelem, który został sprzedany w ilości ponad miliona egzemplarzy, jest Recaro Young Sport. Recaro Young Sport Hero to najnowszy model od Recaro, który posiada bezpieczną konstrukcję opartą na projekcie klasycznego Recaro Young Sport. Fotelik samochodowy recaro przeznaczony jest dla dzieci w kategorii wiekowej 9- 36 kg, będą więc nim mogły podróżować dzieci od dziewiątego miesiąca aż do dwunastego roku życia. Posiada zaawansowany system ochrony bocznej ASP, który dzięki wysokim ściankom fotelika i zagłówka oraz rozbudowanym osłonom energochłonnym, zapewniają doskonałą ochronę podczas uderzeń bocznych. Stworzony z energochłonnych materiałów, absorbujących energię w trakcie uderzenia.

fotelik samochodowy recaroTapicerka jest oddychająca oraz efektywnie odprowadza ciepło, a jednocześnie jest miękka w dotyku. Fotelik posiada pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, zapewniające najlepszą ochronę w trakcie zderzeń czołowych. Pasy wyposażone są w system Hero, uniemożliwiający ześlizgnięcie się z ramion dziecka i skręcenie się pasów, a także zabrudzenie pasów przez dziecko. Klamra na pas samochodowy barkowy jest łatwa w zapięciu i ułatwia naciąganie pasa samochodowego. Kilkustopniowa regulacja położenia zagłówka, wraz z regulacją długości pasów, umożliwia komfortową jazdę rosnącemu dziecku. Fotelik wyposażony jest we wkładkę redukcyjną dla noworodków, która zmniejszając objętość fotelika, umożliwia najmłodszym pasażerom wygodne podróżowanie. W foteliku można również regulować położenie siedziska, dzięki czemu dziecko, które zaśnie w trakcie podróży, także będzie mogło podróżować komfortowo. Fotelik jest wyposażony w wygodny, ergonomiczny uchwyt do przenoszenia. Recaro Young Sport Hero waży nieco ponad 8kg i uzyskał dobre noty w testach bezpieczeństwa ADAC.

Przed kupnem odpowiedniego fotelika samochodowego dla dziecka, warto przeszukać rynek w poszukiwaniu modelu, który spełnia wymogi bezpieczeństwa, jest dopasowany do wagi i wzrostu dziecka, a także do samochodu, w którym będzie zainstalowany. Warto też przymierzyć dziecko do fotelika i sprawdzić, czy podróżowanie będzie dla niego wygodne.

Samodzielne sprowadzanie samochodów z zagranicy<< >>Przeprowadzanie ewidencji czasu pracy kierowcy

O Autorze : Janek Marwiński