Samochody po dłuższym czasie eksploatacji psują się, a ich poszczególne części niszczą się całkowicie i potrzebują wymiany na nowe lub wymagają naprawy. Auta na diesel posiadają wiele części, które eksploatują się i zużywają podczas nieprawidłowej jazdy.

Prawidłowa regeneracja wtryskiwaczy

Wśród delikatnych i podatnych na niszczenie się części można znaleźć wtryskiwacze. Można je podzielić na elektromagnetyczne i piezoelektryczne. Jest to podział ze względu na sterowanie. Są umiejscowione w głęboko w silniku, jednak użytkowanie ma wpływ na ich trwałość. Są odpowiedzialne za podaż paliwa w autach, dlatego mogą mieć ogromy wpływ na wydatki na paliwo. Jeśli wymagają naprawy lub wymiany koszty poniesione na tankowaniu znacznie wzrosną. Po czym poznać, że wtryskiwaczy wymagają naprawy lub wymiany? Przede wszystkim po wzroście poziomu spalania. Innym zauważalnym czynnikiem jest nierówna praca silnika, strata jego mocy i większy poziom hałasu jego pracy. Jeśli auto posiada takie symptomy warto udać się do mechanika w celu zweryfikowania czy to na pewno wina zniszczonych wtryskiwaczy. Jeśli jednak okaże się, że tak – to wymagana będzie regeneracja ich. Na czym polega i jakie są etapy?

Pierwszym wykonywane etapem jest demontaż wtrysku na podzespoły i poszczególne elementy, które następnie są czyszczone za pomocą myjek ultradźwiękowych. Czyszczenie przebiega za pomocą metody wysokociśnieniowej za pomocą gorącego detergentu posiadającego temperaturę w wysokości 80 stopni Celsjusza. Kolejnym etapem jest wymiana uszczelnień wewnątrz wtryskiwacza, po której następuje montaż poszczególnych podzespołów i elementów, które były wcześniej czyszczone. Jeśli jakieś elementy są na tyle uszkodzone, że regeneracja nic nie pomoże – to następuje wymiana na nowe, które bardzo często dużo kosztują. Po zakończeniu wszystkich czynności czyszczenia, montażu oraz ewentualnej wymiany wykonywany jest test rozpylenia, porównawczy dawek wtryskowych i przelewów oraz ciśnienia otwarcia. Jest to ogół czynności, jakie wykonywane są podczas takiego zabiegu. Wszystko uzależnione jest indywidualnie od rodzaju samochodu. Decydując się na taką naprawę warto wybrać profesjonalny warsztat posiadający doświadczonych mechaników. Wyszukując takiej możliwości wystarczy wpisać w przeglądarkę regeneracja wtryskiwaczy – Świętokrzyskie pełne jest miejsc, w których zrobimy to w atrakcyjnej cenie.

Każdy mężczyzna wie, że o samochód trzeba w odpowiedni sposób dbać. Niekiedy jakaś wada lub usterka może zagrać życiu i być niesamowicie niebezpieczna. Symptomy, takie jak nierówna praca silnika czy zwiększone spalanie paliwa są sygnałem, aby udać się warsztatu samochodowego w celu naprawy, regeneracji bądź wymiany jakiś części w aucie.

Przeprowadzanie ewidencji czasu pracy kierowcy<< >>Cena orurowania samochodu

O Autorze : Mariusz Pętlecki