Ze względu na stale rosnące koszty wynajmu noclegu, coraz większa liczba osób zainteresowana jest zakupem kampera. Przed zakupem konkretnego modelu, warto zachować szczególną ostrożność.

Co sprawdzić przed zakupem kampera?

Wymagane jest z pewnością zwrócenie bacznej uwagi na stan techniczny pojazdu, oraz legalność co do jego posiadania i rozporządzania nim przez dotychczasowego właściciela. Decyzji o zakupie konkretnego modelu danego kampera nie powinno się nigdy podejmować bez uprzedniego obejrzenia go. Zdjęcia które dodawane są na portalach ogłoszeniowych, mogą nie przedstawiać realnego stanu danego pojazdu. Dodatkowo nie jest możliwe przedstawienie z ich pomocą pewnych cech, które szczególnie powinny powstrzymywać przed zakupem konkretnego pojazdu z “drugiej ręki”. Chodzi tutaj na przykład o zapachy, które wyczuć można po wejściu do kampera. W przypadku gdy w takim wypadku wyczuć można zapach stęchlizny, powinno się natychmiast zrezygnować z zakupu danego kampera. Może to jednoznacznie wskazywać na zalanie pojazdu, występowanie przecieków na jego dachu, czy też na to że dotychczasowy właściciel nie dbał o czystość w jego wnętrzu. W takim przypadku doprowadzenie kampera do stanu używalności nawet w przypadku jego na pierwszy rzut oka korzystnej ceny, będzie zupełnie nieopłacalne.

Jeżeli chodzi o polecane nowe kampery na sprzedaż, dobrą praktyką jest umówienie się na ich oględziny zaraz po deszczowej pogodzie. Dzięki temu, będzie można zapoznać się czy kamper nie przecieka, czy też nie ma w jego wnętrzu śladów pleśni, czy też grzyba, wskazujących na możliwość wystąpienia zalania. Z podobną dokładnością jeszcze przed zakupem kampera, przyjrzeć się należy stanowi jego mebli oraz wszelkich urządzeń się w nim znajdujących. Szczególnie warto zwrócić uwagę na tapicerkę pojazdu oraz na znajdujące się w jego wnętrzu szafki. Oprócz tego upewnić się należy co do prawidłowości działania bojlera, pompy wody, wentylatorów, oraz klimatyzacji, zarówno tej podróżnej jak i postojowej. Tylko w takim przypadku będzie można wejść w posiadanie w pełni sprawnego pojazdu, który nie odmówi posłuszeństwa w trakcie podróży. Od pewnego czasu widoczne jest znacznie zwiększone zainteresowanie podróżami realizowanymi za pośrednictwem kamperów, lub też przyczep kempingowych. Przyczyn tego zjawiska należy doszukiwać się z pewnością w możliwości uniknięcia dzięki nim wysokich kosztów opłacenia noclegu. Oczywiście przed zakupem konkretnego pojazdu, warto zwrócić uwagę na jego stan techniczny jak też pewne, określone parametry.

Dlaczego przejazd busem do Holandii się opłaca?<<

O Autorze : Mariusz Pętlecki