Montażownica jest jedną z maszyn, którą warto posiadać w swoim warsztacie. Znacznie ułatwia ona pracę wulkanizacyjną, automatyzując cały proces zakładania czy ściągania ogumienia z kół. Taki sprzęt szybko może przyciągnąć nowych klientów oraz generować zyski, które tak naprawdę są zdobyte niewielkim nakładem pracy.

Montażownica to nowoczesne narzędzie

montażownica do kółNajpierw należy jednak wybrać taką montażownicę, która sprawdzi się zarówno pod względem precyzyjności, ale także trwałości jako całe urządzenie. Na rynku dostępne są produkty pochodzące tylko z dwóch rynków: chińskiego i włoskiego. Wiadomo, że zdecydowanie tańsze będą te pochodzące ze wschodu, jednak nie świadczy to o ich wysokiej jakości wykonania. Producenci często próbują oszukać swoich klientów oferując im produkty pochodzenia europejskiego, nie uwzględniając ile elementów w maszynie naprawdę stąd pochodzi. Dlatego warto skupić swoją uwagę na produktach włoskich, które wyróżniają się nie tylko jakością wykonania, ale także różnorodnością budowy dopasowaną do wielu rodzajów opon. Specjalistyczna montażownica do kół uważana jest za nowoczesne narzędzie, które potrafi samodzielnie dokonać montażu i demontażu opony z felgi. Pozwala to zaoszczędzić wulkanizatorom sporo czasu, który mogą poświęcić na przykład na przygotowanie drugiego zestawu opon.

montażownica do kółNajpopularniejsze modele obsługują koła o rozmiarach do 24 cali. Dostępne są jednak także specjalne egzemplarze, zwane kombajnami, które dzięki swojej mocniejszej konstrukcji pozwalają na zdjęcie opony nawet z 34 calowej felgi. Duże znaczenie ma także fakt, że większość egzemplarzy dopasowana jest także do obsługi opon niskoprofilowych oraz tak zwanych run flat, które stają się coraz popularniejsze. Przy wyborze należy także pamiętać, aby sprawdzić stabilność budowy oraz moc zbijaka, ponieważ profesjonaliści uważają, że im twardszy zbijak, tym lepiej. Stawiając na automatyczne modele liczy się także głośność pracy, zwłaszcza kiedy spędza się kilkanaście godzin pracując z montażownicą. Niezależnie od wyboru producenta należy pamiętać o najważniejszych czynnikach wpływających na jakość i bezpieczeństwo pracy. Solidna konstrukcja, przeznaczenie do konkretnej wielkości kół oraz automatyzacja pozwalająca na ograniczenie czasu spędzanego podczas ściągania i zakładania opon.

Profesjonalne warsztaty, które mogą sobie pozwolić na taką inwestycję powinny pomyśleć o rozszerzeniu działalności. Zwłaszcza biorąc pod uwagę jak szybko taki wydatek może się zwrócić. W końcu każdy kiedyś musi zmienić opony w swoim samochodzie.

Jak funkcjonuje wypożyczalnia samochodów?<< >>Żarówki xenon od Philipsa

O Autorze : Janek Marwiński