Samochód jest najpopularniejszym środkiem transportu, wykorzystywanym do użytku codziennego, a także transportu towarów czy przewozu osób. Choć ten jeden z najważniejszych wynalazków w historii ma jedynie nieco ponad sto lat, zrewolucjonizował on nasze życie na wielu płaszczyznach.

Lakier do felg aluminiowych

lakier do felgTrudno wyobrazić sobie bez niego codzienną egzystencję. Auto jest bowiem często najszybszą opcją, żeby dotrzeć do pracy, zawieźć po drodze dzieci do szkoły, a popołudniu pojechać na zakupy, do lekarza lub odwiedzić rodzinę bądź znajomych. Samochód nie jest oczywiście też pozbawiony wad. Jak o każdą maszynę trzeba o niego dbać i regularnie sprawdzać jego stan techniczny. Standardowo podczas profesjonalnych przeglądów weryfikowane jest zużycie hamulców, zawieszenia czy układu kierowniczego. Na bieżąco sprawdzamy też samodzielnie działanie świateł czy poziom płynów. Niewielu z nas przykłada jednak zapewne duża wagę do felg. Są one natomiast narażone na zarysowania czy innego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz korozję. Należy zatem dbać o nie tak, jak o każdy inny element samochodu. W tym celu warto stosować lakier do felg. Standardowo wyróżnia się ich dwa rodzaje. Pierwszym z nich są lakiery przeznaczone do felg wykonanych z aluminium. Dzięki nim możemy zmienić ich barwę lub dodatkowo podkreślić dotychczasowy odcień.

lakier do felgDobrze jest wybrać lakier, który utwardzi powłokę. Dzięki temu felga aluminiowa będzie bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne. Drugi materiał, z którego najczęściej wykonuje się felgi, to stal. Jest ona bardziej podatna na działanie wilgoci oraz korozji niż aluminium. Lakier do felg stalowych będzie je chronił właśnie przed tymi czynnikami. Dzięki użyciu odpowiedniego lakieru oraz specjalistycznych środków do tego przeznaczonych można pozbyć się też rdzy z felg stalowych. Przy wyborze odpowiedniego lakieru do felg warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Bardzo ważna jest odporność lakieru oraz jego kolor. Wśród pozostałych parametrów można wymienić wydajność czy temperaturę schnięcia lakieru do felg. Kluczowy jest też z pewnością koszt takiego zakupu. Na szczęście nie jest to droga inwestycja. Cena lakieru do felg wynosi zazwyczaj od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za pół litra w przypadku bardziej specjalistycznych produktów. Warto zdecydować się na taką ochronę naszych felg.

Należy bowiem pamiętać, że samochód stanowi naszą wizytówkę i przez jego pryzmat jesteśmy często oceniani. Dobrze jest zadbać, by każda jego część wyglądała zawsze perfekcyjnie.

Usługi profesjonalnego serwisu przyczep<< >>Jak zwiększyć moc silnika?

O Autorze : Janek Marwiński