Niektórzy z nas posiadają prawo jazdy, ale nie mają jeszcze własnego samochodu – wówczas podróżują komunikacją miejską, pociągami czy autokarami, jednak w niektórych sytuacjach – na przykład w przypadku konieczności dostania się do odległego miasta, w którym odbywa się wesele ważnych dla nas osób – woleliby dostać się tam w sposób wygodny, a więc samochodem.

Wypożyczalnia aut się sprawdzi

wypożyczalnia autWówczas dobrze sprawdzi się wypożyczalnia aut z Tarnowa. Bogaty park samochodowy sprawia, że na pewno wśród proponowanych pojazdów znajdzie się taki, który całkowicie spełnia nasze wymagania. Pośród samochodów osobowych królują te z nadwoziem hatchback, liftback, kombi, sedan, a także vany. Wszystkie są w pełni zautomatyzowane – oprócz automatycznej skrzyni biegów, systemu wspomagania kierownicy, poduszek powietrznych i klimatyzacji, możemy liczyć na system kontroli trakcji oraz czujniki cofania i parkowania. Takie udogodnienia sprawiają, że jazda na pewno będzie przebiegała bezpiecznie. W zależności od potrzeb, możemy zdecydować się na wynajem krótko- lub długoterminowy. Większość wypożyczalni oferuje możliwość rezerwacji online – wówczas na stronie internetowej podajemy miejsce odbioru i zwrotu auta oraz określamy daty i godziny wynajmu. Kolejnym etapem jest wybranie modelu samochodu (cena wynajmu jest zależna od rodzaju pojazdu).

wypożyczalnia autCzasami niektóre wypożyczalnie oferują także usługi dodatkowe – na przykład możemy poprosić o nawigację GPS, o łańcuchy na koła, jeśli wybieramy się w miejsce, gdzie panują trudne warunki nawierzchniowe; czy też o fotelik dla dziecka. Rezerwację pojazdu w wielu przypadkach można dokonać telefonicznie. Wypożyczalnie mają zazwyczaj swój regulamin, który określa, kto może wypożyczać pojazdy – na przykład mogą to być jedynie osoby po ukończeniu 21 roku życia, które posiadają prawo jazdy od minimum roku. Przed wypożyczeniem należy uiścić kaucję zwrotną. W przypadku, gdy posiadamy własną działalność gospodarczą, wówczas musimy udostępnić także swój wpis do ewidencji lub KRS. Oprócz wynajmu krótkoterminowego samochodów osobowych, możliwy jest wynajem pojazdu wraz z kierowcą (to opcja często wybierana na wesele), wynajem samochodów dostawczych, a także – o czym już zostało wspomniane – wynajem długoterminowy, na przykład na miesiąc. Wówczas pojazd ma określony limit kilometrów (na przykład 2000).

Decydując się na wynajem pojazdu, warto wybrać sprawdzoną wypożyczalnię, wówczas zyskamy pewność, że wszystkie kwestie związane z zawarciem umowy najmu zostaną przeprowadzone w pełni profesjonalnie.

Felgi stalowe czy aluminiowe?<< >>Długa wyprawa wynajętym samochodem

O Autorze : Janek Marwiński