Wynajem auta z lotniska dla jednych może być bułką z masłem, ale dla innych niekoniecznie. Załóżmy, że ktoś chce wynająć samochód z gdańskiego lotniska, ale robi to po raz pierwszy, w związku z czym nie bardzo wie jak. Wiele pytań może bowiem przychodzi na myśl, a w tym tekście postaramy się odpowiedzieć na kilka z nich.

Wynajem auta – to proste!

mapa, drogaPrzede wszystkim niejasna może być kwestia dokumentów, jakie są potrzebne do wypożyczenia samochodu. Każdy, kto chce wypożyczyć samochód, musi mieć przy sobie dowód osobisty lub paszport. Ze sobą trzeba także mieć kartę kredytową bądź debetową. W umowie najmu, jaką spisuje się z wypożyczalnią, spisuje się właśnie numer karty. Nasze konto zostanie obciążane automatycznie przez wypożyczalnię po zdaniu samochodu, o sumę równowartą kosztom najmu. Wypożyczalnie raczej nie przyjmują gotówki. Jedną z najlepszych porad dotyczących wypożyczenia samochodu z lotniska jest wcześniejsze zarezerwowanie auta przez internet. Wtedy możemy wybrać odpowiadający nam model samochodu, a także wszelkie dodatkowe akcesoria, takie jak foteliki dziecięce czy osłony przeciwsłoneczne, jeżeli podróżujemy z dziećmi. W rezerwacji warto także podać numer lotu oraz dokładną godzinę lądowania.

Prowadzenie samochoduPracownik wypożyczalni podprowadzi nam samochód prosto pod terminal lotniska. Bardzo łatwo jest wynająć samochód w takim punkcie jak Gdańsk lotnisko wynajem samochodów ma tam w ofercie wiele wypożyczalni. Dzięki temu możemy wybierać spośród różnych firm i znaleźć najlepszą dla siebie opcję. Niektóre wypożyczalnie będą wymagały wpłacania kaucji pieniężnej. Jest to kwota, która jest zwracana klientowi, jeżeli w zdanym samochodzie nie stwierdzi się żadnych, nowopowstałych uszkodzeń. Coraz więcej wypożyczalni wprowadziło do swojej oferty najem bezkaucyjny. Blisko gdańskiego lotniska również można znaleźć coraz więcej takich wypożyczalni. Przy odbiorze auta spisuje się umowę i protokół zdawczy auta. Spisuje się tam wszystkie uszkodzenia samochodu. Warto dokładanie przyjrzeć się całej karoserii i wyszczególnić każde, nawet najdrobniejsze, zadrapanie. W ten sposób właściciel wypożyczalni nie przypisze tego uszkodzenia wynajmującemu. Po zdaniu samochodu pamiętać warto o zatrzymaniu dla siebie paragonu bądź faktury.

Korzystanie z wypożyczalni aut to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu można podróżować na własną rękę i nie być zależnym od żadnych rozkładów jazdy publikacji miejskiej. Gdy dopełnimy poprawnie i ze starannością wszystkich formalności, wynajem auta potrwa chwilę i będzie niezwykle prosty.

Specyfika wysyłania zagranicznych przesyłek kurierskich<< >>Taksówka bagażowa – co warto o niej wiedzieć?

O Autorze : Mariusz Pętlecki