Musimy zdawać sobie sprawę, że silnik samochodowy to dość złożona konstrukcja. Jest w nim kilka elementów, które w połączeniu będą decydowały o jego prawidłowym działaniu. Pomimo tego, że każde z nich spełnia określoną funkcję, z całą pewnością to właśnie ich prawidłowy montaż będzie odgrywał bardzo duże znaczenie.

Części do aut japońskich dobrej jakości

części do aut japońskichW tym przypadku warto będzie się skupić na tym, jak prawidłowo zamontować pierścienie tłokowe. Może się nam wydawać, że są to małe elementy, skoro małe to niekoniecznie ważne. Jest wręcz odwrotnie, pierścienie tłokowe, w takich samochodach jak Toyota będą pełniły ważne funkcje. Przede wszystkim pierścienie tłokowe uszczelniają komorę spalania w silniku, co za tym idzie dbają o kontrolę zużycia oleju silnikowego. Jednak jak prawidłowo zamontować pierścienie tłokowe, biorąc na pulpit konkretny przykład pierścienie tłokowe NPR. Trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na to, że pierścienie tłokowe zamontowane prawidłowo będą działać zdecydowanie dłużej i oczywiście bardziej wydajnie. Pierwsza zasada, której powinniśmy się trzymać przy montażu pierścieni tłokowych to zasada „podobne do podobnego”. Jakie będzie miała w tym przypadku zastosowanie? Chodzi o to, ze jeśli mamy w silniku samochodu tłoki nominalne, to zasada podpowiada nam, że tylko nominalne tłoki powinny zostać do nich zamontowane. W odwrotnej sytuacji, kiedy tłoki są nadwymiarowe, pierścienie tłokowe również muszą posiadać taki sam nadwymiar. Rozpakowując pierścienie tłokowe powinniśmy zwrócić uwagę na to, że ich rozmiary są dostosowane do tego, jakie wymiary mają oryginalnie tłoki. Jednak jeśli chodzi o wymiary szczeliny przy zamku pierścienia, tam nie będzie regularności. Zależne to jest od rodzaju materiału z którego dany pierścień został wykonany.

części do aut japońskichJeśli pierścienie tłokowe montujemy w Hondzie, to powinny to być pierścienie tłokowe właśnie do danego modelu Hondy. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Oczywiście sprawa będzie wyglądała inaczej w przypadku montowania pierścieni na tłoki nowe a inaczej kiedy będziemy je montować na tłoki używane. Trzeba wtedy wykazać się szczególną czujnością i dokładnie wyczyścić rowki na tłokach, na krótką chwilę przed montażem pierścieni. Części do samochodów japońskich są zdecydowanie bardzo trwałe i może się faktycznie okazać, że zakupienie nowych tłoków będzie całkowicie zbędne. Najważniejsze czego trzeba pilnować podczas montażu pierścieni tłokowych to, aby ich nadmiernie nie rozszerzać. Oczywiście przy montażu używamy specjalnych kleszczy, jednak nawet przy użyciu profesjonalnych, polecanych do tego celu narzędzi, może się zdarzyć uszkodzenie pierścienia, Trzeba się liczyć z tym, że reszta sprawdzone części do aut japońskich będzie mogła prawidłowo funkcjonować i długotrwale również tylko jeśli pierścienie nie ulegną uszkodzeniu podczas montażu. Może nawet pierścień nie ulegnie pęknięciu, jednak jego odkształcenie może przynieść zdecydowanie większe konsekwencje. Trzeba zwracać szczególną uwagę również na oznaczenia. Pierścienie tłokowe RIK posiadają oznaczenia, które ułatwią montaż na tłoku, zawsze napisem do góry. Montaż zaczyna się od pierścienia położonego najniżej, a jak wiemy będzie to pierścień olejowy.

Prawidłowy montaż pierścieni tłokowych będzie gwarantował prawidłowe funkcjonowanie tłoków silnikowych. Oczywiście należy pamiętać przy tym o kilku podstawowych zasadach i wybrać elementy najwyższej jakości. Wtedy z całą pewnością będziemy mogli cieszyć się z długotrwałych efektów.

Wypożyczalnia busów dla grup zorganizowanych<< >>Gdy sklep oferuje części używane do citroena...

O Autorze : Janek Marwiński