Mogłoby się wydawać, że wypożyczalnie samochodów funkcjonują wyłącznie w dużych miastach i z jej usług korzystają wyłącznie biznesmeni oraz turyści z zagranicy. Okazuje się jednak, że takie postrzeganie tego typu firm jest już nieco przestarzałe. A to dlatego, że wiele z nich ma klientów wśród naszych rodaków.

Wypożyczalnia z dobrymi cenami

tania wypożyczalnia samochodówWystarczy, że mieszkaniec Wrocławia zdecyduje się zwiedzić Warszawę wynajętym autem. Jest to jak najbardziej możliwe, i co najważniejsze – również korzystne. Czy wiemy jednak, na jakich zasadach można wypożyczyć samochód? Wypożyczalnie samochodów są niezwykle popularne w Stanach Zjednoczonych. I trudno się temu dziwić, gdyż jest to państwo ogromne, z niezliczoną liczbą portów lotniczych. Przemieszczenie się między poszczególnymi stanami prywatnym samochodem nie zawsze jest możliwe, stąd potrzeba stworzenia wielu punktów, w których jest możliwość odpłatnego skorzystania z pojazdu. Tego typu usługi zaczęły też oferować europejskie przedsiębiorstwa. Dziś wiele osób decyduje się bliżej przyjrzeć się tego typu usługom, zwłaszcza w trakcie pobytu na wakacjach. Logujemy się w sieci, szukamy, gdzie w pobliżu znajduje się tania wypożyczalnia samochodów, następnie udajemy się, by wybrać konkretne auto i podpisać umowę. Zanim jednak to zrobimy, trzeba zapoznać się z warunkami wynajmu, które zapisane są w regulaminie firmy.

tania wypożyczalnia samochodówMogą się tam znajdować zapisy dotyczące wieku osoby wynajmującej. W niektórych wypożyczalniach dolną granicą jest 19 lat, w innych trzeba mieć nawet sześć lat więcej, by móc podpisać umowę. Istotny jest też okres posiadania prawa jazdy. Dla niektórych przedsiębiorstw nie ma to większego znaczenia i nawet osoba krótko po zdaniu egzaminu i odebraniu dokumentu może podróżować wynajętym autem, w innych stosowana jest karencja roczna lub dwuletnia. Samochód jest też oddawany do dyspozycji klienta z pełnym bakiem paliwa. Zużytą jego ilość należy zawsze uzupełnić, w przeciwnym razie możemy zostać poproszeni o pokrycie kosztów brakującej benzyny zgodnie z cennikiem. Wypożyczenie samochodu wcale nie musi wiązać się z dużymi wydatkami. Opłaty pobierane są w zależności od długości wynajmu, jego terminu czy okresu w roku (w wakacje wynajem auta może być droższy). Na szczęście znalezienie taniej wypożyczalni samochodów nie jest trudne.

Usługi tego rodzaju firmy mogą okazać się przydatne nie tylko podczas wyjazdu, ale też wówczas gdy nasz prywatny pojazd jest niesprawny, a na czas naprawy nie mamy czym się przemieszczać po mieście. W każdej jednak sytuacji należy zapoznać się z regulaminem wynajmu oraz oddać pojazd sprawny i czysty.

Trwały wosk samochodowy<< >>Montażownica w każdym warsztacie

O Autorze : Janek Marwiński