Holandia to państwo tulipanów, wiatraków, rowerów i chodaków. Przynajmniej tak się kojarzy większości osób. Oczywiście, jest w tym sporo prawdy. Holendrzy faktycznie jeżdżą na rowerze do pracy czy szkoły, co roku odbywają się święta tulipanów, a zabytkowe wiatraki można podziwiać nad wieloma rzekami.

Szybki przejazd busem

busy Jedynie chodaki są raczej rodzajem pamiątki kupowaną przez turystów, niż faktycznie używanym na co dzień obuwiem. Do Holandii wyjeżdża coraz większa rzesza turystów zainteresowana tym mało popularnym (np. na tle Włoch czy Francji) krajem, jak i tych, szukających pracy, głównie sezonowej, przy zbiorach warzyw i owoców. Pojawia się zatem pytanie: jak się dostać do Holandii? To kraj leżący niejako ,,za” Niemcami, patrząc od strony Polski. Nie jest duży, ma dostęp do morza. Pierwsza opcja to oczywiście transport drogą lądową. Wyróżnić tu można transport samochodowy oraz komfortowe busy do Holandii z Ostródy i innych miast. Wybierając się do Holandii samochodem wystarczy wziąć ze sobą dowód osobisty i prawo jazdy, paszport nie jest wymagany odkąd jesteśmy częścią Unii Europejskiej. Trzeba jednak zaplanować trasę tak by wiedziec gdzie są stacje benzynowe. Na jednym baku na pewno tam nie zajedziemy. Kolejna kwestia to nocleg. Może doświadczony kierowca który już jechał na tej trasie dałby radę dojechać z granicy Polski do pierwszego miasta holenderskiego za granicą z Niemcami, jednak inni musza założyć, że muszą zrobić przerwę.

busy Sam dojazd będzie trwał wiele godzin. Dlatego też lepszym wyborem wydaje się być bus. Nie trzeba się martwić o postoje, noclegi, czy szukanie stacji z benzyną. Wsiadamy do busa i dojeżdżamy na miejsce. Nie zastanawiamy się nad wyborem trasy. Poza tym przewóz busem jest tańszy niż jazda samochodem. Inna opcja to transport lotniczy. Z lotniska w Warszawie, czy Bydgoszczy można dolecieć do stolicy Holandii, rzadziej do innego dużego miasta. to nielada kłopot, jeśli chce się dotrzeć do mniejszej miejscowości. Również trzeba zaplanować dojazd na samo lotnisko i spędzić wiele czasu na odprawie. Niekiedy dostępne są także rejsy do Holandii, często obejmujące krajoznawczą trasę czy też rejsy na luksusowym jachcie z wieloma atrakcjami np. basenem, występami artystycznymi.

Zdecydowanie najlepiej jest dotrzeć do Holandii autobusem. Jest to opcja niedroga i komfortowa. Dojazd autem czy też podróż samolotem ma zdecydowanie mniej zalet. Zatem trzeba sprawdzić jaki przewoźnik może nas szybko oraz bezpiecznie przetransportować pod wskazany adres w Holandii.

Transport morski - wybierany najczęściej<< >>Dobra myjnia samochodowa - czym się wyróżnia?

O Autorze : Janek Marwiński