Każdy chce, by jego auto wyglądało na atrakcyjne i zadbane. Dlatego też niejednokrotnie na myjkach samochodowych widać kolejkę aut, czekających do mycia, a odkurzacze na stacjach benzynowych są często użytkowane.

Polerowanie lakieru i usuwanie rys

polerowanie lakieruJednak dbanie o samochód to sprawa bardziej kompleksowa i wymagająca większego wysiłku. Doprowadzenie auta to stanu jak z salonu jest możliwe dzięki usługom, jakie oferuje obecnie auto detailing. Z jego pomocą samochód będzie z zewnątrz i od wewnątrz wyglądał rewelacyjnie, nawet jeśli ma już swoje lata. Jeśli chodzi o pielęgnację z zewnątrz to najczęściej wybiera się pakiet mycia, woskowania i polerowania lakieru. Dzięki niemu samochód będzie nie tylko czysty, ale także zabezpieczony przez kolejnymi zabrudzeniami. Polerowanie lakieru natomiast sprawi, że będzie się on wydawał idealnie gładki, czasem niemalże lustrzany, a do tego małe zarysowania zostaną skutecznie zakryte. Auto będzie się wtedy prezentowało jak nowe. Z zewnątrz warto też poświęcić nieco czasu lampom i szybom. Polerowanie reflektorów sprawi, że lampy będą lepiej, jaśniej świeciły, co podnosi bezpieczeństwo kierowania pojazdem. Natomiast do szyb stosuje się specjalne preparaty, które tworzą tak zwany efekt niewidzialnej wycieraczki.

polerowanie lakieruDziała to tak, że woda deszczowa spływa z szyb tak dobrze, że nawet nie trzeba używać w aucie wycieraczek. Można stosować także detailing opon, dzięki czemu brud i błoto nie będą się do nich przylepiały i na przykład nie będziemy go wwozić do garażu. To także wpływa na to, że opony będą miały lepszą przyczepność. Auto detailing stosuje się także do wnętrza samochodu. Tutaj na początek oferuje się klientom dokładne czyszczenie tapicerki, jak również jej dezynfekcję. Dzięki temu nie tylko będzie ona czysta i pachnąca, ale również bezpieczna i wolna od drobnoustrojów. Ważne jest także zadbanie o nawiewniki samochodowe. Czyszczenie i nabijanie klimatyzacji to jedno, ale również same wywietrzniki trzeba czyścić specjalnymi szczotkami i pędzelkami, dzięki czemu kurz i brud nie będzie się na nich osadzał. Warto zadbać również o czystą deskę rozdzielczą, czyszczenie szyb od wewnątrz, jak również czyste dywaniki, dobrze absorbujące brud. Dbanie o atrakcyjny wygląd naszego samochodu nie jest może zawsze czymś łatwym i przyjemnym, często bywa też kosztowne.

Jednak jeśli będziemy co miesiąc odkładać małą kwotę to możemy sobie pozwolić na to, by przynajmniej raz na rok skorzystać z usług auto detailingu i sprawić, że nasze cztery kółka będą prezentowały się tak dobrze jak nigdy wcześniej.

Wynajem luksusowego samochodu na ślub<< >>Poszukiwanie firmy sprzedające wagi najazdowe

O Autorze : Janek Marwiński