Stając przed kupnem samochodu, zastanawiamy się, czy powinien być on wyposażony w felgi stalowe, czy może aluminiowe – czym one się właściwie różnią? Felgi wyprodukowane z aluminium wyróżniają się wyjątkowo estetycznym wyglądem, według kierowców zapewniają też lepsze i bardziej precyzyjne prowadzenie samochodu.

Renowacja felg korzystna cenowo

renowacja felgWśród wad wymienia się zaś wyższą cenę przy niższej odporności na uszkodzenia. Z kolei felgi stalowe wyróżniają się dużą żywotnością, dobrze znoszą zmiany temperatur i negatywne działanie czynników atmosferycznych. Choć współcześnie większość młodych właścicieli aut wybiera nowoczesne felgi aluminiowe, te stalowe nadal pojawiają się na polskich drogach. Dlaczego? Zaletę stanowi to, że można je w łatwy sposób odnowić, jeżeli zostały uszkodzone, przy czym renowacja felg stalowych w Opolu jest nieco tańsza niż naprawa obręczy kół wykonanych z aluminium. Renowacja felg stalowych w Opolu odbywa się w kilku etapach. Prace będą o wiele prostsze, jeżeli najpierw zdejmiemy oponę z felgi. Dzięki temu będziemy mogli dokładnie oczyścić całą powierzchnię felgi – a oczyszczenie felgi jest pierwszym etapem prac renowacyjnych. Do tego zadania potrzebne będą papiery ścierne, tarcze zdzierakowe czy inne akcesoria, które pozwolą na szybkie i skuteczne oszlifowanie felg stalowych ze starej farby i rdzy.

renowacja felgPamiętajmy o tym, aby proces ten przeprowadzić jak najdokładniej – z pewnością dzięki temu łatwiej będzie nam później nałożyć farbę. Pozbądźmy się też ubytków i zarysowań. Teraz gołym okiem będziemy widzieć wszystkie wgniecenia felgi – można z powodzeniem ją wyprostować. Jeżeli jest to pierwsze prostowanie felgi stalowej – nie musimy martwić się o to, że obręcz koła pęknie. Z pewnością nic takiego się nie zdarzy podczas renowacji felg stalowych w Opolu. Po naprawie podgiętego rantu możemy przystąpić do dalszego etapu renowacji. To nałożenie podkładu – dobrze sprawdzają się tu specjalne akrylowe podkłady do felg. Następnie możemy przejść do nałożenia pierwszej warstwy farby – w dowolnym, wybranym przez nas wcześniej kolorze. Farby proponowane przez producentów są odporne na wodę i inne negatywne czynniki atmosferyczne. Powłoka wykonana z takiej farby wyróżnia się wyjątkową trwałością. W zależności od wyboru, uzyskać możemy powłokę z połyskiem lub matową.

Jeżeli jednak wybrana przez nas farba nie daje takich efektów, warto położyć dodatkową warstwę lakieru bezbarwnego. Bez wątpienia przeprowadzona renowacja felg stalowych w Opolu pozwoli nam na odświeżenie wyglądu naszych felg.

Dywanik gumowy do zadań specjalnych<< >>Jak zarezerwować samochód z wypożyczalni?

O Autorze : Janek Marwiński