Rynek akcesoriów samochodowych jest bardzo dobrze rozwinięty i każdy może znaleźć coś na swoją kieszeń i do konkretnych zastosowań. Miłośnicy motoryzacji na forach internetowych czy zlotach samochodowych wymieniają się opiniami i poradami, a dyskusje na tematy motoryzacyjne są czasem równie zażarte, jakby wybór konkretnego rozwiązania miał co najmniej wpływ na losy całego świata, a nie komfort jednego kierowcy.

Dywaniki samochodowe powinny być trwałe

dywaniki samochodoweWarto jednak korzystać z takiej wiedzy, żeby uczyć się na cudzych błędach i dla swojego auta wybrać tylko produkty najlepszej jakości. Ma to szczególne znaczenie kiedy z auta korzysta się często i w trudnych warunkach. Wtedy może się okazać, że chodzi nie tylko o komfort, ale też o bezpieczeństwo kierowcy. Przykładem mogą być niepozorne dywaniki samochodowe. Jeśli jeździ się rzadko i w sprzyjających warunkach, wystarczy zwykły, niedrogi model, może nawet uniwersalny. Jeśli jednak jeździ się dużo, także zimą i przy złej pogodzie albo po trudnym terenie – jak na przykład mieszkańcy terenów górskich albo wielbiciele offroadu – to wówczas trzeba dobrze przemyśleć, jakie wybierze się gumowe dywaniki samochodowe do opla astra, insignii, vectry czy zupełnie innego modelu auta. Najlepiej postawić właśnie na dywaniki gumowe, które cechuje podobna trwałość jak welurowe, a przy tym są o wiele łatwiejsze w utrzymaniu w czystości i suszeniu.

dywaniki samochodowePrzy dużej ilości błota albo śniegu ma to ogromne znaczenie, bo pomaga utrzymać auto suche i czyste. Dobrze jest wybrać dywaniki dopasowane do konkretnego modelu auta, ponieważ dywaniki uniwersalne nie zawsze dobrze pasują. Dywanik powinien mieć odpowiedni wzór, który pozwala łatwiej czyścić obuwie, zmniejsza poślizg na dywaniku i zapobiega wylewaniu się wody – te wymagania spełni zwykła kratka. Może nie jest urodziwa, ale działa. Warto pilnować, aby dywanik miał odpowiednio wysoki rant, ponieważ z takiego korytkowego dywanika nic się nie będzie wylewać na podłogę samochodu. Oczywiście, warto zainwestować w modele, które nie kosztują np. 30 złotych, ale trzykrotnie więcej, gdyż jest to wydatek, który zwraca się w użytkowaniu. Nie tylko ze względu na wolniejsze przecieranie się! Dywanik z gumy dobrej jakości nie ma zapachu, nie zmienia swoich właściwości pod wpływem temperatury i wilgoci, co jest przecież niezwykle ważne, a także posłuży przez dłuższy czas.

Dobry dywanik samochodowy to również taki, który można zamocować na stałe, aby na pewno się nie przesuwał, choć sprawdzają się również te, które posiadają antypoślizgową powierzchnię. To ma wpływ na bezpieczeństwo kierowców, zwłaszcza zimą.

Zwiększenie sprawności silnika dzięki turbosprężarce<< >>Felgi stalowe czy aluminiowe?

O Autorze : Janek Marwiński