Motoryzacja jest pasją wielu osób, które traktują swoje pojazdy wręcz jako świętość. Samochody posiadające takich właścicieli są bardzo zadbane i wyróżniają się na tle innych pojazdów. Ludzie odnoszący się do nich z pasją często dbają o nawet najmniejsze szczegóły.

Etapy auto detailingu

auto detailing - kosmetykiAuto detailing jest dość powszechny wśród osób mocno dbających o swoje pojazdy. Jednak do tego celu wymagane są profesjonalne kosmetyki. Często jest to ich dość spora ilość, którą wykorzystuje się w odpowiedniej kolejności. Jednym z najważniejszych elementów w auto detailingu jest właściwe oczyszczenie lakieru. Pozwala to na pozbycie się wszelkich zabrudzeń powierzchniowych, które mogą być niewidoczne gołym okiem. Taki samochód należy najpierw umyć z wykorzystaniem profesjonalnego szamponu posiadającego właściwości hydrofobowe i rozpuszczające lipidy. Pozwoli to na na usunięcie głównej warstwy brudu. Do tego celu można także wykorzystać piany aktywne, zależnie od preferencji użytkownika. Oba te kosmetyki czyszczą bardzo dobrze, warto jednak odpowiednio dobrać je do rodzaju lakieru. Po umyciu ważne jest właściwe osuszenie, aż lakier będzie kompletnie suchy. W takim momencie można przystąpić do jego głębokiego oczyszczania.

auto detailing - kosmetykiMożna to wykonać za pomocą polerki, jednak najlepszy rezultat gwarantuje specjalna glinka. Tej zwykle używa się ręcznie, a samo zadanie jest bardzo czasochłonne, jednak pozwala ono na uzyskanie lepszego rezultatu. Prezentuje to jak czasochłonny jest auto detailing – kosmetyki używane podczas takiego zabiegu powinny być więc jak najwyższej jakości, aby nie marnować czasu. Po odpowiednim oczyszczeniu lakieru zwykle się go woskuje, aby został on zabezpieczony przed uszkodzeniami i czynnikami atmosferycznymi. Woski do samochodów występują w różnych postaciach, najczęściej można spotkać się z tymi w paście, sprayu, oraz płynie. Tutaj ważne jest ich solidne wtarcie w lakier. Niektóre kosmetyki tego typu mogą mieć specjalne wymagania co do temperatury w jakiej się je użytkuje, zwykle tego typu informacje podane są na etykiecie przez producenta. Woskowanie jest jednym z ważniejszych zabiegów kosmetycznych, zwiększających trwałość lakieru. Po odpowiednim wsiąknięciu i wyschnięciu warstwy wosku, można przystąpić do polerowania lakieru do czego wykorzystuje się pasty i mleczka, oraz specjalne szczotki i gąbki.

Takie wykorzystanie kosmetyków samochodowych gwarantuje uzyskanie najlepszego rezultatu. Cykliczne wykonywanie takich zabiegów auto detailingowych pozwala na utrzymanie samochodu w wyśmienitym wyglądzie, oraz zwiększa trwałość jego powłoki zewnętrznej.

Profesjonalne kosmetyki do mycia samochodu<< >>Kurs na prawo jazdy A

O Autorze : Justyna Nowocka