Jazda samochodem jest bardzo komfortowa. Nie trzeba stać na przystankach i marznąć zimą, smażyć się na słońcu latem, ani jechać w ścisku. W aucie siedzi się wygodnie, ma się zawsze miejsce siedzące, a nie stojące jak w autobusie. Będzie tam tak chłodno lub ciepło jak się chce.

Tani i dobry rejestrator

tani rejestrator samochodowyJednak podróżując autem trzeba myśleć nie tylko o komforcie, ale też o bezpieczeństwie. Nikt nie chce ryzykować zdrowia i życia. Zmiana kół na te odpowiednie do pory roku, regularne wykonywanie przeglądów, czy dopasowanie prędkości do stanu pogody na pewno znacząco wpływają na ogólne bezpieczeństwo jazdy. Czasem jednak do zdarzenia drogowego dochodzi z przyczyn niezależnych od nas. Ktoś zarysuje nas na parkingu, nie wyhamuje przed światłami, czy też wymusi pierwszeństwo. Na głównych drogach mogą być montowane kamery, łatwiej też znaleźć świadków zdarzenia. Co jednak kiedy do zdarzenia dojdzie poza granicami miasta, czy na autostradzie? Jak udowodni się kto był sprawcą kolizji i jak namierzy się właściciela auta? Tu niezbędny okazuje się bardzo tani rejestrator samochodowy. To mała kamerka montowana na przedniej szybie, najczęściej w okolicach lusterka ( czyli na środku).

tani rejestrator samochodowyKamerę można przymocować za pomocą przyssawki do przedniej szyby samochodu, jak również na przylepiec do kokpitu. Dodatkowo istnieje możliwość zamontowania drugiej kamerki z tyłu samochodu, dla jeszcze większego bezpieczeństwa. Kamera nagra każde zdarzenie drogowe – dzięki temu uda się odczytać rejestrację samochodową sprawcy wypadku, udowodni kto zawinił, jak również ma się dowód dla policji jeśli dojdzie do postępowania karnego. Są kamery mające czujnik ruchu – można je wyłączyć kiedy stawiamy auto na parkingu, jednak kiedy ktoś pojawi się w zasięgu ,,oka” kamery to się ona uruchomi. Dzięki temu można namierzyć osobę która zarysowała nam auto na parkingu. Naładowana kamera będzie działać przez jakiś czas, nawet przez kilka godzin. Można ją również ładować dzięki samochodowej ładowarce – to opcja na dalekie trasy. Kamera powinna mieć też funkcję nagrywania w pętli to znaczy że nowe filmy nadpisują się na stare. Wtedy nigdy nie zabraknie miejsca na karcie pamięci – można kupić tę o mniejszej pojemności.

Dobry rejestrator samochodowy powinien mieć dobrą rozdzielczość, dzięki czemu każdy element na filmie będzie widoczny, zarówno za dnia, jak i w nocy. Warto zaznaczyć, że taki nowoczesny sprzęt nie musi być drogi – dobrą kamerę kupi się nawet za 100-200 złotych, wraz z akcesoriami montażowymi i kartą pamięci w zestawie.

Bus - nieoczywisty środek transportu<< >>Auto gaz w samochodzie — generacje instalacji gazowych

O Autorze : Janek Marwiński