Podróżowanie autem powinno przede wszystkim łączyć się z wygodą. Klimatyzacja jest już czymś niezbędnym, ponieważ dzięki niej łatwo można kontrolować temperaturę w samochodzie, a wygodny fotel może pozwolić kierowcy na komfortową jazdę. Wobec tych udogodnień pojawiła się opcja przyciemniania szyb w aucie.

Atrakcyjnie wyglądające szyby

przyciemnianie szyb Samochód powinien być dopasowany pod jego użytkowników, ponieważ to ich komfort w czasie jazdy jest najważniejszy. Wielu kierowców zwraca uwagę na takie elementy jak czujniki parkowania lub kamerę. Są to niewątpliwie jedne z najbardziej popularnych udogodnień, jednakże warto zainwestować również w przyciemniane szyb. Przyciemniane szyby mogą być częścią składową samochodu i kierowca może kupić pojazd, który został poddany takiej obróbce. Jednakże szybkie przyciemnianie szyb w Bytomiu gwarantuje, że szyby, na które nakłada się przyciemniającą folię, niezależnie od tego, czy auto jest nowe lub używane, będą wyglądać jak najbardziej korzystnie. Warto zaznaczyć, że przyciemnianie szyb jest całkowicie legalne, jednakże powinny być one zainstalowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Obecnie standardem jest, że przyciemnione szyby boczne i przednie muszą przepuszczać światło w 70%. Jest to ważne dla bezpiecznej jazdy i pełnego pola wiedzenia kierowcy.

przyciemnianie szyb Jednakże szyby tylne boczne i sama szyba tylna nie podlegają żadnym uregulowaniom, dlatego ich przyciemnienie zależy jedynie od właściciela auta. Należy mieć świadomość tego, że w czasie kontroli przeprowadzanej przez policję można otrzymać mandat za złamanie przepisów dotyczących przyciemnienia szyb i może on wynieść od 20 do nawet 500 zł. Ponadto kierowca traci dowód rejestracyjny, który może odzyskać dopiero po wprowadzeniu poprawek zgodnie z panującymi standardami. Niewątpliwym plusem przyciemnionych szyb jest to, że w czasie lata auto znacznie wolniej się nagrzewa, a zimą nie traci tak szybko nagromadzonego ciepła. Mają one również wpływ na komfort jazdy, ponieważ chronią kierowcę przed efektami oślepienia, redukując np. ostre światło lub reflektory. Folia użyta do przyciemniania szyby może ochronić ją przed stłuczeniem oraz zabiegać negatywnym skutkom działania promieni słonecznych na wyposażenie auta, które przyczynia się do m.in. wyblaknięcia pojedynczych elementów. Przyciemnianie szyb w aucie to niewątpliwa wygoda nie tylko dla samego kierowcy, ale również dla pasażerów.

Jest to dobry wybór szczególnie dla osób podróżujących z dziećmi, ponieważ fole przyciemniające szyby zapobiegają oślepieniu najmłodszych przez słońce, a same szyby nie nagrzewają się tak szybko. Można więc uznać, że przyciemnianie szyb jest już niejakim standardem dla komfortowej jazdy.

Więcej na stronie http://przyciemnianieszyb-gliwice.pl

Co warto wiedzieć o złomowaniu?<< >>Bus - nieoczywisty środek transportu

O Autorze : Janek Marwiński