W obecnym czasie, znanych jest co najmniej kilka różnych rodzajów najczęściej stosowanych akumulatorów. Tym ich rodzajem, który stosowany jest zdecydowanie najczęściej, okazać się mogą akumulatory żelowe. Są one cenione przede wszystkim ze względu na fakt, że ich wysoki poziom wydajności może być zachowany przez znacznie dłuższy czas.

Zalety akumulatorów żelowych

akumulatorAkumulatory żelowe są przykładem przede wszystkim tych, w których zastosowano elektrolit w postaci żelowej, zamiast standardowego, płynnego elektrolitu. Właśnie dzięki temu, te rodzaje akumulatorów wyróżniać się mogą pewnymi, bardzo ważnymi zaletami, szczególnie tymi wiązanymi bezpośrednio z ich zwiększonym poziomem wydajności. Akumulatory tego typu okazują się być więc przykładem tych, które są zdecydowanie w najmniejszym stopniu podatne na przykład na rozładowywanie się pod wpływem czesto następujących wstrząsów, czy też zmian temperatur. Kolejna zaletą takich akumulatorów, jak wydajny akumulator żelowy 12v 100ah, okazuje się być z pewnością jego zdecydowanie większy poziom odporności nawet na częste cykle całkowitego ładowania, oraz rozładowywania. Właśnie z tego względu, takie rodzaje akumulatorów są wykorzystywane bardzo często na przykład w wózkach inwalidzkich, gdzie sporym problemem jest narażenie akumulatora na tak częste cykle pełnego ładowania.

 

akumulatory żeloweBiorąc to wszystko pod uwagę okazuje się, że akumulatory żelowe są przykładem jednych z niewielu, które zachowują swoją pełną pierwotną żywotność przez znacznie dłuższy okres, niż akumulatory kwasowo-elektrolitowe. Czas ładowania takich właśnie akumulatorów jest nieco dłuższy, ale zdecydowanie dłużej nie ma konieczności ich ładowania. Wpływa na to przede wszystkim fakt, że jest znacznie mniejsza ilość czynników które mogą skutkować koniecznością utraty energii przez ten akumulator. Akumulatory żelowe z tego właśnie względu, stosowane mogą być bez większych problemów w znacznie bardziej ekstremalnych sytuacjach, na przykład w łodziach motorowych. Nie robią na nich wrażenia liczne wstrząsy, ale także i zmiany pozycji. W obecnym czasie, coraz częściej stosowanym rodzajem akumulatorów, pozostają akumulatory żelowe, stosowane w coraz większej liczbie sytuacji.

Ten właśnie rodzaj akumulatora, ceniony jest przede wszystkim ze względu na jego niską podatność na czynniki, przyśpieszające rozładowanie innych rodzajów akumulatorów. Powoduje to, że akumulatory te będą doskonale sprawdzać się w sytuacjach, gdzie inne rodzaje akumulatorów nie sprawdziłyby się tak samo dobrze, na przykład w wózkach inwalidzkich, czy też w łodziach.

Więcej na: https://leria.com.pl/

Dobra myjnia samochodowa - czym się wyróżnia?<< >>Profesjonalne obicie kierownicy samochodowej

O Autorze : Mariusz Pętlecki