Każdy samochód ma prawo się zepsuć, więc będzie też wymagał naprawy. Im dłużej będziemy z tym zwlekać tym gorzej dla nas. Części samochodowe będą się dalej zużywać, a jazda takim autem będzie niebezpieczna, ze względu na ryzyko awarii. Z tego powodu powinniśmy od razu po wykryciu awarii, czy zauważeniu czegoś nietypowego, na przykład stukania w podwoziu, czy gorszego hamowania, powinniśmy udać się do mechanika.

Zakupy części samochodowych do forda

części fordSzczególnie samochody używane mają tendencję do psucia się w najmniej odpowiednich momentach, więc warto poświęcać im więcej uwagi niż nowym pojazdom. Auto serwis w Białymstoku potwierdzi lub zaprzeczy naszym przypuszczeniom i zabierze się za naprawę naszego samochodu. Czasem jest to kwestia dokręcenia jakieś śrubki czy nakładki, lub przesunięcie kabli, jednak czasem potrzeba jest wymiana części ford. Skąd brać takie części? Czy należy zawsze kupować jedynie części ford nowe a nie używane? Czy lepiej jest udać się do sklepu stacjonarnego czy zrobić zakupy przez internet? Na pewno lepiej jest kupować nowe części, bo wtedy mamy pewność co do ich stanu technicznego i niezawodności. Możemy je spokojnie instalować w naszym samochodzie. Co do części używanych są różne opinie. Na pewno opony możemy bez problemu kupić używane, ponieważ wystarczy sprawdzić czy nie są uszkodzone, czy nie schodzi z nich powietrze i czy bieżnik ma odpowiednią głębokość.

Co do bardziej specjalistycznych części, takich jak świece zapłonowe, klocki hamulcowe, czy akumulatory to można się na używanych częściach zawieść. Przez jakiś czas może będziemy z nimi jeździć, ale nigdy do końca nie możemy sprawdzić ich stanu faktycznego. Możemy zobaczyć czy klocki hamulcowe są bardzo starte, ale jeśli wyglądają dobrze, to dlaczego ktoś je sprzedaje? Takie zakupy są wątpliwe. Jeśli chodzi o takie rzeczy jak wspomniane klocki, tarcze hamulcowe czy inne to nawet ten sam model produkowany w innym roku może mieć już inne części do forda w Białymstoku. To utrudnia ich zakup. Auto klimatyzacja i jej płyn chłodzący, tak samo jak oleje, czy płyny można stosować z powodzeniem do samochodów różnych marek, jednak to jedyne rzeczy,z którymi można tak robić. Nawet lakiernik czy blacharz poświadczy, że z każdym samochodem się inaczej pracuje.

Pozostaje kwestia zakupów. W internecie części ford możemy dostać taniej, jednak w sklepie stacjonarnym sprzedawca będzie mógł nam coś doradzić, jeśli nie jesteśmy pewni, czy dokonujemy dobrego zakupu. Dlatego też lepiej jest się poradzić, niż kupić części, które nie będą pasować do naszego samochodu.

>>Jak reklamować auto pomoc samochodową?

O Autorze : Jarosław Szymczak