Nowy motor z pewnością będzie posiadał wieloletnią gwarancję, więc przez jakiś czas od zakupu nie musimy się martwić o wymianę części. W końcu jednak nadchodzi ten dzień, kiedy części się psują lub zużywają i musimy je wymienić. Gdzie można dostać takie części? Czy warto kupować części oryginalne, czy zdecydować się na tańsze zamienniki?

Jakie wybrać części do motocykli?

części do motocykliZ pewnością oryginalne części do motocykli będą najdroższą opcją. Często kosztują one nawet dwa razy tyle, ile części nieoryginalne. Mamy jednak pewność, że będą one idealnie dopasowane do naszego motoru, a ich trwałość nie będzie pozostawiać nic do życzenia. Na rynku jest jednak wiele dobrych firm produkujących wysokiej jakości części zamienne. Może nie będą one miały tak długiej gwarancji, jak markowe części, ale z pewnością nie będziemy zawiedzeni ich wytrzymałością. Części zamienne można kupować też bardzo tanio. Jest to opcja dla tych, którzy nie chcą przepłacać, lub też muszą wymienić części na nowe, jednak w danej chwili nie posiadają dostatecznej ilości środków finansowych. Przykładowo, tarcze hamulcowe, czyli bardzo ważny element układu hamulcowego, od którego w dużej mierze zależy nasze bezpieczeństwo podróżowania, można nabyć za kilkadziesiąt, jak i za kilkaset złotych.

części do motocykliPrzejdźmy teraz do sposobów zakupu części. Można je kupować w sklepach stacjonarnych, internetowych, jak i zamawiać u mechanika, u którego będziemy wymieniać części. Sklep internetowy to najczęściej najtańsza opcja. Nawet jeśli doliczymy koszty przesyłki to na niektórych częściach można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych. To spora kwota, którą można przeznaczyć na zakup kolejnych części, czy przydatnych akcesoriów, takich jak kufry motocyklowe czy czujniki temperatury silnika. Sklep stacjonarny będzie opcją droższą, ale możemy liczyć na fachową pomoc. Sprzedawca zawsze może zobaczyć nasz motocykl, dokonać pomiarów, dzięki czemu kupimy dokładnie takie części o jakie nam chodzi. Trzecia opcja to zakup części u mechanika. Często profesjonaliści posiadają liczne zniżki w sklepach, czy mają możliwość zakupu części w hurtowniach. W obu przypadkach zakup będzie o wiele tańszy. Możemy też negocjować z mechanikiem koszty usługi, skoro decydujemy się na zakup części za jego pośrednictwem.

Pomoc mechanika jest też dobra, ponieważ on będzie wiedział nie tylko co zamawiać, ale także wie jakie firmy produkujące części są godne polecenia do danego modelu motocykla. Opcji zakupu części jest z pewnością bardzo dużo, więc na pewno każdy wielbiciel dwóch kółek dopasuje coś do swoich potrzeb.

Wynajem aut dostawczych – od czego zależy cena?<< >>Kurs na prawo jazdy – kategorie

O Autorze : Jarosław Szymczak