Często zdarza się tak, że naprawa samochodu znacznie przewyższa koszt jego naprawy. Równie często auta powypadkowe nie nadają się do dalszej jazdy lub części dla danego modelu samochodu nie są dłużej produkowane, co uniemożliwia aktywne użytkowanie. W takim przypadku należy oddać auto na złomowisko, co jest najprostszym sposobem na jego pozbycie.

Demontaż i złomowanie auta

złomowanie samochoduZłomowanie auta nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Najczęstszym powodem złomowania jest pojazd, który nie nadaje się do dalszej jazdy lub którego koszt naprawy znacznie przewyższa jego wartość. Wobec tego istnieje możliwość oddania auta do demontażu lub do punktu zbierania pojazdów. Samo złomowanie obejmuje wycofanie pojazdu z użytkowania, demontaż, wykorzystanie jeszcze sprawnych części do dalszego użytkowania i utylizację. Przed oddaniem auta należy upewnić się, co do legalnego działania takiego miejsca, ponieważ powinno ono posiadać zezwolenie marszałka województwa. Warto również zajrzeć do Internetu i znaleźć w sieci wpisy innych klientów. W ten sposób da się uniknąć ewentualnymi nieprzyjemności w procesie likwidacji auta. Należy zaznaczyć, że legalną możliwością pozbycia się auta jest oddanie go do kasacji. Otrzymane zaświadczenie jest potrzebne w procesie wyrejestrowania auta, a co za tym idzie, kierowca nie będzie musiał dłużej radzić sobie z opłatami dotyczącymi użytkowania, dlatego tak ważne jest sprawne złomowanie samochodu w Poznaniu. W czasie demontażu należy mieć przy sobie dowód osobisty lub inny dokument, który będzie mógł potwierdzić tożsamość właściciela samochodu.

złomowanie samochoduRównie ważny jest dowód rejestracyjny pojazdu, karta pojazdu, jeśli taka została wydana lub inny dokument, który będzie mógł potwierdzić dane zawarte w dowodzie rejestracyjnym. Zazwyczaj firmy zajmujące się autokasacją skupują auta niezależnie od ich stanu, a więc pojazdy uszkodzone, powypadkowe lub bez aktualnego przeglądu technicznego. Istnieje również opcja, żeby usługodawca odebrał niechciany pojazd z miejsca, które wyznaczy klient. Oddając auto do kasacji, przewiduje się otrzymanie za niego gotówki. Warto również zadbać o to, żeby złomowanie samochodu odbyło się w jak najlepszych warunkach dla środowiska. W tym przypadku udany proces recyklingu polega na pozyskaniu metalowych elementów z pojazdu, separacji materiałów, które nie mogą zostać ponownie wykorzystane, segregacji elementów metalowych w oparciu o rodzaj metalu i stopień zużycia, przetworzeniu elementu metalowego na nowy element i wprowadzeniu produktu porecyklingowego. Po zezłomowaniu należy udać się do wydziału komunikacji i złożyć wniosek o wyrejestrowanie pojazdu.

Sprawne złomowanie niesie za sobą niepodważalne korzyści. Kierowca może w legalny sposób pozbyć się niechcianego auta, a jednocześnie otrzymać gotówkę za zezłomowanie. Obecnie większość firm oferujących autokasację działa w zgodzie z ochroną środowiska, więc likwidacja samochodu nie wiąże się z przykrymi skutkami dla natury.

Sprawdź również https://autokasacjaklecko.pl/

Czy zwrot VATu może być łatwy?<< >>Czy przyciemnienie szyb jest skuteczne?

O Autorze : Janek Marwiński