Usługa wypożyczenia samochodu staje się coraz bardziej popularna. Szczególnie chętnie sięgają po nią turyści, dla których jest to często świetna forma dla zdobycia tanio środka transportu. Aby tak jednak było, należy wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę przy wynajmie. 

Najważniejsze informacje o wynajmie aut

Jednym z częściej popełnianych podczas wynajmu błędów, jest nie odczytanie warunków umowy. Szczególnie widać to w przypadku chęci szybkiego wynajęcia pojazdu, takiego jak auta osobowe – wynajem w Gliwicach dla turystów staje się bowiem szczególnie popularne. W przypadku dużych, sieciowych wypożyczalni, nie powinno być żadnych zastrzeżeń wobec umowy. Z dużą ostrożnością należy jednak podejść do wynajmu w tych małych wypożyczalniach, które mogą wykorzystać pośpiech i nieostrożność sowich klientów. Podczas wynajmu należy zwrócić również uwagę na to, czy obejmuje ona dodatkowe usługi, przede wszystkim ubezpieczenie auta. W innym przypadku wszelkie przypadkowe rysy, czy nawet kradzież auta, trzeba będzie zrekompensować z własnej kieszeni. W przypadku, gdy w podstawowej cenie wynajmu nie znajduje się kwota ubezpieczenia, warto dopłacić, aby móc jeździć wypożyczonym autem bez stresu. Umowę należy również sprawdzić pod kątem zawartych w niej danych. Kluczowe jest zwłaszcza porównanie numeru rejestracyjnego i VI wypożyczonego auta. Oczywiście, dokument potwierdzający wypożyczenie auta należy wozić zawsze ze sobą. Część wypożyczalni nakłada na swoich klientów limit kilometrów, które mogą oni przejechać w ciągu dnia. W przypadku, gdy planuje się poruszać samochodem bardzo dużo w trakcie dnia, taki ustęp w umowie może się okazać niekorzystny.

nowa tapicerka w aucieCoraz więcej wypożyczalnie aut dla turystów starają się przyciągać nowych klientów różnymi udogodnieniami. Do nich należy z całą pewnością możliwość rezerwacji samochodu przez Internet. W takim wypadku, trzeba się jednak liczyć z koniecznością wcześniejszego opłacania, zazwyczaj bezzwrotnej zaliczki. Jeśli chodzi o oddanie wypożyczonego auta, należy pamiętać o zasadzie, że zawsze oddaje się go z napełnionym bakiem. W innym wypadku, to wypożyczający będzie musiał ponieść koszty ponownego napełnienia baku. Od pewnego czasu, usługa wypożyczania samochodu, staje się bardzo popularna również w Polsce. Jest to szczególnie ciekawe rozwiązanie dla tych osób, które nie udają się na miejsce wypoczynku swoim środkiem transportu. Podczas wypożyczania, należy pamiętać jednak o kilku bardzo ważnych dla całej tej procedury kwestiach, mających duży wpływ również na opłacalność wypożyczenia auta, która w różnych przypadkach może być różna.

Profesjonalne obicie kierownicy samochodowej<< >>Jak powinien wyglądać sprawny transport maszyn?

O Autorze : Mariusz Pętlecki