Oklejanie samochodów specjalnymi foliami to dobry sposób na zapewnienie reklamy dla swojej firmy, na zmianę koloru pojazdu, czy zabezpieczenie lakieru. Na rynku dostępnych jest wiele folii, różniących się ceną i trwałością, a także tym na jakie powierzchnie można je naklejać. Nie każda folia sprawdzi się przy każdym projekcie. Co trzeba wiedzieć o takich foliach zanim się zdecydujemy na daną usługę?

Szybkie oklejanie samochodów

oklejanie aut Przede wszystkim sprawne oklejanie aut w Poznaniu może dotyczyć zarówno małych, jak i dużych pojazdów. Oklejanie są samochody miejskie, vany, dostawcze, a nawet ciężarowe. Folię można naklejać przede wszystkim na karoserię auta, jednak niektóre jej rodzaje nadają się do oklejania szyb, czy plandek samochodowych. Dzięki temu każda firma może wybrać odpowiednia formę reklamy, która w stu procentach będzie jej odpowiadać. W zestawieniu najtańsze są folie monomeryczne. Można je naklejać tylko na płaskie powierzchnie, często wycina się z nich litery do oklejania punktowego. Nada się przede wszystkim na tymczasowe akcje, czy też dla małych firm, które nie mogą sobie pozwolić na lepsze produkty.

oklejanie aut Nieco lepsza jest folia polimeryczna, wytrzyma na aucie nawet 7 lat, choć też można nią oklejać płaskie lub lekko wypukłe powierzchnie. Najlepsza inwestycja będzie folia wylewana. Jak sama nazwa wskazuje wygląda tak jakby została wylana na karoserię samochodową, idealnie dopasowuje się do każdego kształtu. Można nią oklejać drzwi, bagażniki i maskę. Sprawdzi się też wtedy, kiedy chcemy zmienić kolor lakieru lub go chronić – do tego służy folia przeźroczysta. Podbije ona kolor lakieru, nada mu głębi i blasku. Warto zaznaczyć, że folia nie tylko sprawdzi się w reklamie, ale także skutecznie zabezpiecza karoserię przed zniszczeniem. Brud, błoto, czy woda nie mają bezpośredniej styczności z obłożoną folię karoserią więc nie doprowadzą do jej skorodowania, czy zarysowania. Jak dbać o auto obłożone folią? Nie wymaga ono innych zabiegów pielęgnacyjnych niż auto bez folii. Należy je myć ręcznie lub na myjni samoobslugowej, ważne że nie na automatycznej – duże szczotki mogą uszkodzić folię. Do mycia nie powinno wykorzystywać się też agresywnych detergentów.

Reasumując, oklejanie aut specjalnymi foliami nie jest trudne, ani kosztowne. Auto oddaje się do firmy na jeden dzień, a potem odbiera już obklejone. Do wyboru są różne folie na szyby i karoserię, które mogą się utrzymywać na samochodzie przez wiele lat. Odpowiednia pielęgnacja auta pozwoli na zachowanie ich w dobrym stanie przez długi czas.

Stacja diagnostyczna – przydatne informacje<< >>Czy zwrot VATu może być łatwy?

O Autorze : Janek Marwiński