Na Śląsku można znaleźć bardzo wiele wypożyczalni samochodów. Jest to związane głównie z tym, że jest tam duże zagęszczenie ludności, a dodatkowo poruszanie się autem jest o wiele bardziej korzystne niż jazda komunikacją miejską, ze względu na rozbudowaną infrastrukturę drogową.

Ważne kwestie przy wynajmie auta

Samochody do wynajęciaKażda z firm ma swoją specjalizację, swoje ceny, swoje priorytety. Dla kierowcy, który nigdy wcześniej nie wynajmował auta wiele kwestii może być niejasnych. Są opłaty za dobę, ale są limity kilometrowe, za wyjazd za granicę płaci się opłatę jednorazową, są liczne opcje dodatkowe. Jak się połapać w tym gąszczu informacji? Przede wszystkim zawsze przed ostatecznym wyborem auta trzeba zapoznać się ze szczegółami umowy. Samochody do wynajęcia na Śląsku można dostać w różnej cenie. Na stronie internetowej podawane są ceny netto lub brutto. To bardzo ważne jeśli porównujemy oferty kilku wypożyczalni. Do tego trzeba czytać to co się znajduje małym druczkiem. Na przykład czy nie ma ukrytych opłat, czy nie ma dopłaty za jakąś usługę. Ważne są też limity kilometrowe. To samo auto można wynająć w różnych stawkach. Jeśli będziemy się poruszali autem tylko po mieście to zapłacimy mniej, niż gdy planujemy długą trasę. W umowie na wynajem auta powinny znajdować się wszystkie dane wypożyczalni oraz szczegóły dotyczące usługi. Powinno tam być napisane od jakiego do jakiego dnia auto jest wynajmowane, kiedy i gdzie musi zostać zwrócone, jaki model jest udostępniony.

Samochody do wynajęciaPrzed każdym wynajem auto jest oglądane, a wynajmujący także powinien sprawdzić co zostało zapisane w protokole. Samochód może mieć drobne zarysowania czy wgniecenia, które powinny zostać zaprotokołowane. Inaczej wypożyczalnia może nam zarzucić, że to by dokonaliśmy zniszczenia i może nas obarczyć opłatami. Samochód będzie także przechodził przegląd po wypożyczeniu. Warto także zastanowić się nad opcjami dodatkowymi w przypadku wynajmu. Są one dodatkowo płatne, niektóre nawet całkiem sporo. Czasem lepiej jest się opierać na mapie i znakach drogowych niż wynajmować GPS. Fotelik samochodowy można pożyczyć od znajomych, a dzień zaplanować tak, by odstawić auto na czas do wypożyczalni, a nie brać opcję z kierowcą, który przyjedzie po samochód. Podczas wynajmu dobrze jest też sprawdzić opinię o danej wypożyczalni.

Można popytać znajomych i rodzinę czy korzystali z danego punktu, jak również poszukać stron z opiniami w internecie. Im lepsze opinie tym większa pewność, że zostaniemy profesjonalnie obsłużeni i będziemy absolutnie zadowoleni z obsługi.

Czy warto wynająć samochód dla firmy?<< >>Zastosowanie zawiesi wężowych w przeładunku

O Autorze : Justyna Nowocka