Każdy rodzic dba o to, by jego dziecko zawsze było bezpieczne. Na łóżeczkach montuje się ochraniacze, nie spuszcza się malucha z oka podczas zabawy, zawozi się go pod same drzwi przedszkola. Również w podróży należy zadbać o to, by dziecko nie tylko czuło się komfortowo, ale także by nic mu się nie stało.

Fotelik zapewniający bezpieczeństwo

 foteliki samochodowe naniaDo tego niezbędne są foteliki samochodowe. Różne marki proponują różne rozwiązania w tej kwestii, ale są takie cechy, które każdy fotelik musi posiadać. Przede wszystkim trzeba spojrzeć dla dzieci w jakim wieku i o jakiej wadze dedykowane są konkretne foteliki. Zazwyczaj przedział jest dosyć spory, ponieważ maluchy szybko rosną, a foteliki nie są takie tanie. Często foteliki posiadają różne rodzaje zapięć, bo inaczej zabezpiecza się dwuletniego maluszka, a inaczej siedmiolatka. Wygodna malucha jest bardzo ważna. Siedzisko powinno być miękkie i ergonomiczne. Warto wybierać foteliki z regulowanymi zagłówkami i bocznym systemem ochrony. Takie są na przykład bezpieczne foteliki samochodowe nania. Wspomniany fotelik zabezpieczy maluszka z każdej strony. Przydaje się zdejmowany pokrowiec, który nadaje się do prania w pralce. Wiadomo, że dzieciaki łatwo się brudzą, więc i fotelik trzeba czyścić. Tak wystarczy tylko zdjąć pokrowiec, a nie trzeba czyścić tapicerki fotelika.

 foteliki samochodowe naniaObecnie zarówno foteliki Nania jak i inne posiadają zróżnicowaną kolorystykę. Fotelik można dobrać pod kolor tapicerki i wnętrza samochodu. Są wzory z postaciami z bajek, które dzieciaki uwielbiają. Rodzice mogą natomiast zdecydować się na zakup fotelika z logo ich ulubionej drużyny sportowej. Kupując fotelik każdy rodzic musi sprawdzić, czy posiada on stosowne certyfikaty i atesty. Wyróżnia się normy higieniczne, bezpieczeństwo podczas wypadku samochodowego, jak również to, czy fotelik nadaje się do użytkowania dla dzieci np. poniżej trzech lat. Dla rodzica z pewnością liczyć się będzie lekkość fotelika i łatwość montażu. Szczególnie kobiety mogą mieć problemy z przenoszeniem ciężkich fotelików, więc im lżejszy tym lepiej. Łatwość postawienia go na siedzeniu i przypięcia pozwala na bezproblemowe rozpoczęcie podróży i mniej nerwów od samego początku. Resumując, dobry fotelik samochodowy to gwarancja bezpieczeństwa, jeśli chodzi o podróżowanie z dzieckiem w każdym wieku.

Fotelik powinien być wygodny, lekki, ergonomiczny, dopasowany do wagi dziecka. Warto także pamiętać o zdejmowanych pokrowcach, łatwym czyszczeniu i możliwości doboru kolorystycznego, jak również o sprawdzaniu norm i certyfikatów.

Produkty potrzebne do wypolerowania auta<< >>Skup wszystkich samochodów

O Autorze : Janek Marwiński