Fani jazdy terenowej posiadają zazwyczaj samochody z napędem na cztery koła, które dodatkowo zabezpieczają różnymi dodatkami. Tuning można przeprowadzić zarówno zaraz po kupnie auta, jak i po kilku miesiącach, czy też latach. Wszystko zależy od właściciela, a także od terenu, po jakim się porusza. Jednak przed rozpoczęciem wszystkich prac należy zapoznać się z ofertą producentów, by wybrać najlepsze rozwiązanie. Wiele zależy od rodzaju orurowania, które się wybierze.

Trwałe i bezpieczne orurowanie

Osoby, które posiadają auto zazwyczaj chcą, by nie tylko zostało dobrze zabezpieczone, ale również, by ładnie się prezentowało. Różnego rodzaju dodatki potrafią nadać charakteru pojazdowi i wyróżnić go na tyle innych. Jednak przede wszystkim je zabezpieczają. Właśnie tak działa orurowanie samochodu – homologacja z kolei jest bardzo ważnym punktem, o który należy zadbać już na samym początku. W każdym kraju obowiązują konkretne przepisy, które wszystko regulują. Jeśli sprzęt nie będzie jej posiadał służby podczas kontroli mają prawo zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu. Kiedy każdy szczegół zostanie dopilnowany właściciele samochodów mogą skupić się na tym, które elementy chcą zabezpieczyć. Orurowanie najczęściej montuje się z przodu pojazdu, ponieważ w ten sposób chroni się reflektory. Nic nie stoi na przeszkodzie, by osłonić również elementy nadwozia.

Większość osób zwraca uwagę przede wszystkim na ceny dodatkowych rur. Wszystko zależy oczywiście od ich rozmiaru, a także od materiału, z którego zostały wykonane. Ceny rozpoczynają się zazwyczaj od ośmiuset złotych, a kończą nawet na dwóch tysiącach. Wiele firm, które produkuje orurowanie w swojej ofercie ma również montaż. W związku z tym jego koszt także należy doliczyć do końcowych wydatków. Oczywiście można wykonać wszystko samodzielnie, ale trzeba posiadać odpowiednie narzędzia i widzieć jak dokładnie zainstalować każdy element. Kierowcy powinni wziąć również pod uwagę czas, który należy poświęcić na tego typu zabieg. Niekiedy samochód musi przebywać w zakładzie kilka dni, by wszystko zostało dobrze dopasowane.

Oczywiście kiedy odbierze się już auto bez problemu można je wypróbować i sprawdzić, czy każdy element został dobrze dopasowany. Nie można zapominać, by dbać o całą konstrukcję przez cały czas. Podczas jazdy w trudnym terenie narażona jest na zanieczyszczenia, które mogą źle na nią wpływać. W związku z tym najlepiej regularnie korzystać z myjni i używać do mycia odpowiednich preparatów, by orurowanie służyło przez wiele lat i nie ulegało awariom.

Na czym polega regenerowanie wtryskiwaczy w samochodzie?<< >>Wymiana rozrządu

O Autorze : Mariusz Pętlecki